Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çekim yasası 

Bunu Öğrendiğinde HAYATIN TAMAMEN DEĞİŞECEK! DEĞİŞİMİ ŞİMDİ BAŞLAT!Bu video da sana çok önemli, evrensel bir yasayı açıklıyorum. Bu açıklamayı tam anladığında ve benim kendi hayatımda kullandığım gibi kullandığını da artık bugünkü insan olmayacaksın. Hayatın tamamen değişecek ve şuan içinde bulunduğun durum dönüşecek.  Şimdi söyleyeceğim bu yasa tüm yaşamın işleyişi ile derinden bağlantılı ve hayatın örgüsünü belirliyor.   Yasa ektiğini biçme yasası.  Yasayı tam anlamıyla açıklamadan önce evrensel yasalar nedir ve nasıl işler konusuna göz atalım:

 

EVRENSEL YASALAR NASIL İŞLER?

Evrensel yasalar tıpkı fiziksel yasalar kadar şaşmaz şekilde işler.  Son dönemde Kuantum Fiziği’nde yapılan araştırmalar bu yasaların varlığını kanıtlayan onlarca deneyle dolu. Bilim adamları da gittikçe bahsettiğimiz bu yasaların gerçekliğiyle karşılaşıyorlar. Örneğin kuantum gerçeklikte parçacıkların gözlemleyen bir kişinin varlığına göre hareketlerini değiştirdikleri bulundu. Parçacıklar gözlemleyen kişinin bilincinin farkındalar ve ona göre hareket edebiliyorlar. Bu sonucu gören bilim adamları bilincin gerçekliği değiştirebildiğine şahit oldular. Yani çevremizde gördüğümüz ve katılığına ikna olduğumuz gerçeklik aslında düşüncelerimiz de şekillenebiliyor.  Daha önce birçok videomuzda çekim yasasından bahsettik. Benzer frekansta titreşen enerjiler birbirini çekiyor ve bu yasa da tartışmasız bir doğrulukta işliyor. Bu yasanın işleyişini anlamakta  hayatını değiştirmende çok önemli ve eğer izlemediysen bilgi kısmında tüm videoların bağlantılarını bulabilirsin.

 EKTİĞİNİ BİÇME YASASI NEDİR?

Bu yasa o kadar basit ve anlaşılır ki, bazıları bu basitlikten rahatsız olup gerçek değil diyebilirler.  Nedense karmaşık ve zor anlaşılan doğrudur inancı çoğumuzu kısıtlıyor. Oysa yazar William Golding’in dediği gibi “En muhteşem düşünceler en basit olanlardır”.  Yasanın anlatımı basit olsa da uygulamada dikkat etmen gereken bazı unsurlar var ve bunları göz ardı etmemek gerekiyor. Ektiğini biçme yasası diyor ki zihnine hangi düşünceyi ekersen dış dünyada o gerçek olur ve onu yaşarsın. Bu tıpkı bir elma ağacı ekmeye benziyor. İlk önce doğru toprağa seçersin. Sonra elma tohumlarını bulursun. Onları toprağa ekersin.  Gerektiği kadar sularsın ve güneş ışığı ile beslenmesine dikkat edersin. Doğru zaman geldiğinde ektiğin bu tohumlar fidan verir ve mevsimi geldiğinde muhteşem bir elma ağacın olur. Şimdi bu elma ağacı örneğini hep aklında tut çünkü bu senin hayatın içinde geçerli. Fark şu ki toprak senin zihnin;  tohumlar  senin düşüncelerin; büyümesi için verilen su eylemlerin ve güneş ışığı duyguların. Sana şunu tüm kalbimle ve kesinlikle söyleyebilirim ki, bu yasaya göre zihnine herhangi bir düşünceye ekersen ve duygularını olmuş gibi hissederek olumlu tutarsan ve hayata geçmesi yönünde hareket edersen  GERÇEKLEŞMEK ZORUNDA. Unutma bu bir yasa ve aksi olamaz. Gerçekleşmek zorunda. Peki ama neden çoğu insan ektiğini biçemiyor veya diğer bir deyişle düşüncelerini gerçekleştiremiyor? Şimdi bunu incelerken bu yasanın da işlemesi için gerekenleri göz atalım.

 

DÜŞÜNCELERİM NEDEN GERÇEKLEŞMİYOR?

Bu sorunun cevabı oldukça basit: Gerçekleşmiyor çünkü küçük yaşlardan bu yana zihnin istediklerinden çok istemediklerini düşünmeye programlanmış durumda. Tüm toplum bu şekilde düşündüğü için normal olan bu gibi gelmeye başlıyor. Zihnin olmasını istediği şeylere odaklanmıyor. Bunun yerine zihnin korkularına, endişelerine,  hayal kırıklıklarına, başarısızlığa ve bunun gibi olumsuzluklara odaklanıyor.  Tüm nedeni bu. Yasa gereği de elindeki tohumlar neyse onu ekiyorsun. Elindeki tohumlara bir bak. Neler ektiğini ve gün be gün nasıl duygularla onları suladığını fark ettiğinde, işte o zaman, hayatın değişecek. İşte o an şimdi! Her şeyden önce zihin toprağına korku ve endişe tohumları ekmeğini bırakıyorsun. Ekmek istediğin düşünceyi seçiyorsun ve evet belki de ilk defa bilinçli olarak istediğin şeyi düşünmeyi seçiyorsun. Düşünceler enerjidir;  her şey enerjidir. Neye odaklanırsan onu büyütürsün.  Enerji verdiğin şeyi hayata geçirirsin. Olumsuz düşünce ekerek olumlu bir sonuca ulaşamazsın. Tıpkı elma ağacı örneğinde olduğu gibi.  Elma tohumları ekerek portakal yetiştiremezsin.  Başarısızlığı düşünerek başarılı sonuçlara ulaşamazsın. Şimdi sana her gün tekrar tekrar okuman ve hep aklında tutman gereken bir cümle veriyorum.  Bunu zihnine ve kalbine kazıdığında neler olduğunu görmeye başlayacaksın. Cümle şu: Ben düşündüğüm şeyi gerçek kılarım. Sadece beş kelimeden oluşan bu cümleyi bilmen yeterli. Tam anlamıyla kabul etmen yeterli. İçtenlikle  fark etmen yeterli.

 KENDİ HAYATIMDAKİ YANSIMALARI:

Bu videoda biraz kendi hayatımdan örnekler vermek istiyorum. Sanırım hepimiz çevremizdeki örneklerden çok etkileniyoruz. Evrensel yasalardan 19 yaşımdan beri haberdar olmama rağmen hayata geçirmem 35 yaşımdan sonra oldu. Bu kadar süre boyunca yüzlerce kitap okumama rağmen zihnimi sadece bilgiyle doldurdum ama hayatımda hiçbir dönüşüm olmadı. Neden mi? Çünkü sadece okuyordum ama elimde tohumlarla bekliyordum. Harekete geçmiyordum. En önemli noktayı atlıyordum. Elimde tohumlarla duruyordum; yani harekete geçmiyordum. Sanki zamanı değildi; yeterince doğru zaman gelmeliydi ve tabii ki yanılıyordum. Zaman hep şimdidir. Şimdiden başka zaman yoktur. Bunu anladığımda harekete geçtim. İşimden ve yaşadığım yerden ayrıldım ve küçük bir yere yerleştim. Her zaman istediğim gibi doğaya yakın bir evde yaşamaya başladım ama küçük bir sorunumuz vardı. Paramız bitiyordu ve tam olarak ne yapmamız gerektiğini bilmiyorduk. İşte o noktada artık öğrendiklerimi hayata geçirmem gerekli oldu. Yani sıkıştığımda harekete geçtim ve “hayatımda bereketi ve mutluluğu gerçek kılıyorum” dediğim anda sonra geçen süreçte tüm dediklerimin bir bir gerçekleştiğini gördüm. Artık bugün zihnimin doğru tohumlar ekilmesi ve olumlu duygular ve eylemlerle beslenmesi gereken bir toprak olduğunu biliyor ve ona göre yaşıyorum.

 BU YASAYI HAYATA GEÇİRMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Çoğumuzun düşünceleri genelde dağınık ve net değil. İlk önce netlik kazanması lazım. Bu yüzden yazarak netleştirmek gerektiğini düşünüyorum.  Hayatında hangi düşünceleri gerçek kılmak istiyorsun? Bunları yazarak anlatabilirsin. Mümkün olduğunca detay vermeye çalış. Evse evi tarif et; işse iş yerinde çalışan diğer kişileri; öğlen çıkan yemeğe kadar düşün. Çok etraflıca düşün. Bunları yaz.  Tek bir seferde yazmayı çalışma. Bir defter edin ve gün be gün yaz. Hatta bu deftere beğendiğin sözleri, motive eden düşünceleri, okuduğun kitaplardan önemli bölümleri de yazabilirsin. Yazmak netlik getirir ve akılda kalıcı olmasını sağlar. İkinci olarak her gün zihin toprağını kontrol et çünkü orada her gün istenmeyen ve zararlı otların bittiğini göreceksin. Yani olumsuz ve korku bazlı düşünceler oluşabilir.  Bunları her gün kökünden söküp atman lazım. Onun için dikkat et, fark et ve iptal et. Her gün olumlama yap. Her gün göz önünde canlandırma için meditasyon yap. Her gün yap. Bize sürekli gelen sorulardan birinde cevaplamak istiyorum bu vesileyle. Olumlamalar ve meditasyon’un 21 gün yapmanın yeterli olduğuna inanmıyorum çünkü çocukluğundan beri gelen negatif programların silinmesi için tekrar yapman şart. Zihin toprağı tekrarlarla beslenir ve güçlenir. Sonuçta sen günlük alışkanlıklarının ve tekrar tekrar yaptıklarının bir sonucusun. Bunları günlük alışkanlıkların haline getirmek başlarda zor olabilir ama sonra kendindeki farkı gördükçe kolaylaşır ve hatta bir müddet sonra normalin haline gelir. Şu anda zihnindeki normalin korkuların yönettiği negatif programlar. Şimdi bunu farkındalığın yönettiği pozitif programlarına dönüştürüyoruz.  Belki de bu videoyu sürekli seyretmen gerekecek. Ne zaman elinden tutulmasını istiyorsan o zaman seyret. Kendine bu gerçekliği hatırlatman gerektiğinde yeniden seyret.

 

Ben Didem Çiloğlu.  Hayallerinin ve sevgi dolu güzelliklerin dünyasını yaratmak için yanındayım; Sevgi ve ışıkla kal!

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz