Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bilinçaltı çalışmaları 

Altı çok güçlü bilinçaltı çalışmasıyla bilinçaltını dönüştürün!Birazdan vereceğimiz uygulamalar sana tuhaf veya anlamsız görünebilir. Tüm bu çalışmalarda hedef doğumundan bu yana gelen sağlıksız düşünce alışkanlıklarını dönüştürmektir. Bu sağlıksız düşünce alışkanlıkları hayatının ve günlük rutininin bir parçası olmuş durumdadır. Bunları değiştirmek için bu uygulamaları düzenli olarak yapabilirsin. Düzenli olarak yaptığında zihnin bu yeni günlük rutine alışacak ve hayatında inanılmaz dönüşümler gerçekleşecektir.

1- Evrene yapılması gerekenler listesi vermek

Evren olarak ifade ettiğimiz sonsuz ilahi güçtür. Bunun adını sen inancına göre değiştirebilirsin veya sana hitap eden başka bir ifadeyle değiştirebilirsin; ilahi ışık, yaradan, sonsuz güç gibi…

Bir kağıdın tam ortasına bir çizgi çiz. Sol tarafına “bugün yapmam gereken işler” sağ tarafına “evrenin benim için halletmesini istediğim işler” yaz. Sol tarafa gün içinde yapacağın şeyleri yaz. Bunlar senin için net ve nasıl yapılacağını gayet iyi bildiğin günlük rutininin parçası olmuş eylemler olsun. Sağ tarafa ise şu anda nasıl yapılacağınız bilmediğin ama gerçekleşmesini çok istediğin işleri/eylemleri/durumları yaz. Bunlar net olmadığın, hayatında şu anda belki de olması mümkün görünmeyen ama olursa sana mutluluk ve tatmin getirecek şeyler olmalıdır.

Bu uygulama yaptığın işlerde ve hedeflerinde çok daha net olmanı sağlayacaktır. Aynı zamanda evrenin sonsuz gücüne olan inancının güçlenmesini ve olumlu dönüşümlerin enerjisini hayatına davet etmeni sağlayacaktır.

Örnek bir uygulama:
Bugün Yapmam Gereken İşler:

– 30 dakika yürüyüş – Yakın arkadaşımla buluşma -İş toplantısı -Yarınki sınava çalışmak

Evrenin Benim İçin Halletmesini İstediğim İşler: (Allah’ım Bu İstediklerimin Gerçeklemesini Sağla) -Tüm ödemelerimi rahatlıkla yapabilmek – İstediğim işe girmek – Mutlu bir yuva kurmak -Üniversite sınavında başarılı olmak

İnsan evrenin kutsal, mutluluk ve huzur veren enerjisiyle uyumlu bir varlıktır ama yanlış düşüncelerle bu doğal halinden ayrılmış durumdadır. Şimdi bahsettiğimiz uygulamayla hayatında netlik sağladığında ve niyetlerini veya hedeflerini yazıya döktüğünde, isteklerinin hızla gerçekleştiğini göreceksin.

Önemli Bir Hatırlatma: Yazdığın bu hedefler gerçekleştiğinde mutlaka bir zaman ayırıp mutlulukla şükretmelisin.

2- Dünyaya yeni gözlerle bakmak:

Dünyaya başka bir gezegenden az önce geldiğini hayal et. Bugün ilk günün. Dünyayla ilgili hiçbir yargıya sahip değilsin. Her şey senin için taze ve yeni. Bu gezegende yaşayabileceğin muhteşem deneyimleri fark etmeye başlıyorsun. Geldiğin yerdeki bir dostuna burada gördüklerini anlatıyorsun. Ona bulunduğun yeri ve tüm olumlu imkanları anlat. Burada gördüğün ve hayatı kolaylaştıran güzelliklerden bahset; mesela cep telefonu, internet, araba ve uçak ulaşımı ve pek çok yemek seçeneğine hemen ulaşabilmek gibi. İnsanlardan ve onlarla paylaşabileceğin deneyimlerin güzelliğinden bahset. Yazdıklarında hep olumlu deneyimlere odaklan. Para kazanmanın çok yolunun olduğundan ve berekete ulaşmanın kolaylığından bahset. Gidilebilecek güzel yerlerden ve yapılabilecek eğlenceli aktivitelerden bahset. Mektubu yazdıktan sonraki 2-3 gün dünyaya yeni gözlerle bakmaya çalış. Aslında ne çok nimete ve olasılığa sahip olduğuna odaklan.

Bu çalışma dünyaya yeni gözlerle bakarken unuttuğun veya farkında olmadığın güzellikleri yeniden takdir etmeni sağlar. Mektubu yazarken olumlu düşünmeye kendini programlarsın. Bu programlama sayesinde zihnin eski ve negatif kalıplardan uzaklaşır. Hayatına güzellikleri davet edecek yeni düşünce şekilleri oluşmaya başlar.

3- Ne zaman olduğunu hatırlama oyunu:

Hayatında değiştirmek istediğin bir şey seç. Şimdi hayatını bu değişim gerçekleşmiş vaziyette gözünün önünde canlandır. Çok net bir sahne getir gözünün önüne ve kendini bu sahnede gör. Bunu başardıktan sonra bir arkadaşınla konuştuğunu hayal et. Arkadaşına bu değişim gerçekleşmeden önceki hayatını anlat. Bunu geçmişte kalmış bir anı olarak anlat. Ve arkadaşına sor “….olduğu zamanı hatırlıyor musun?” Örneğin, “Hiç bir işimin olmadığı zamanı hatırlıyor musun?” “Şimdiki çok sevdiğim işimin olmadığı o zamanı hatırlıyorum.” “O dönemde yaşadığım mali sıkıntıları hatırlıyorum ama şimdi hepsi geçti.” “Şimdi işimde çok mutluyum ve bereketim her geçen gün artıyor.” “Eskiden işsiz kaldığım günler bana şu anda hayal gibi geliyor.”

Bu çalışma zihninizi hızlı bir şekilde olumlu yönde değiştirir. Zihnine artık bu olumsuz durumun geçmişte kaldığı mesajını iletirsin. Bu mesaj gerçekleşmiş olarak algılanır ve titreşim bu yönde yükselir. Bilinçaltı hayal edilenle gerçek olan arasındaki ayırımı bilmez. Bu yüzden bu çalışmayı kullanarak bilinçaltını olumlu deneyimleri kendine çekmesi için programlamış olursun.

4- Alışveriş listesi yapmak:
Her gün istediğin şeylerin bir listesini tekrar tekrar yaz. Zaman zaman listeyi yenile veya başka şeyler ekle. Bu listeleri yazdığın kağıdı cüzdanında taşı. Her gün yenileyebilir; eski listeyi atıp yenisini koyabilirsin. Evrene sipariş vermiş oldun!

Bu çalışma hayatımızda istediğimiz şeylere net bir şekilde odaklanmanı sağlar. Yazarak siparişi gönderdiğini ve zamanı gelince hepsinin bir bir gerçekleşeceğini bilerek rahatlamanı sağlar. Listeyi yenileyerek enerjiyi yenilemiş olursun. Zamanla değişen isteklerini de net bir şekilde fark edebilirsin. İstersen listeyi haftada bir ya da ayda bir yenileyebilirsin. Bu arada gerçekleşenler için şükretmeyi unutma!

5- Niyetlerini titreşimlerinle uyumlu hale getirmek:

Niyetlerinin gerçekleşmesi için etrafına yaydığın enerjinin isteklerini hayatına çekecek güçte olması gerekir. Bilinçaltını bu duruma alıştırmak için gerçekleşmesini istediğin küçük hedeflerle başla. Güne başlarken niyetini dile getir ve hayata geçmesi için bazı eylemlerde bulun. Örneğin, “Huzurlu ve güzel bir ortamda yaşıyorum” niyetini dile getir ve o gün evini temizle ve gereksiz eşyalardan arındır. Günün sonunda niyetinin gerçekleştiğini gör ve niyetini tekrar ederek günü sonlandır.

Bu çalışma hedefin doğrultusunda harekete geçmen için seni motive eder. Niyetinle davranışlarının uyumlanması titreşimini yükseltecektir. Zihnin gerçekleşen niyetlerin mutluluğunu yaşayacak ve daha yüksek niyetler için olumlu bir düşünce yapısı oluşturacaktır.

6- Sahip olduklarını hatırlama:

Sahip olduğun üç şeyi listele. Bunları bir cümle içinde söyle. Örneğin, “Ben rahat bir yatağa sahibim. Ben sevgi dolu arkadaşlara sahibim. Ben sağlıklı bir bedene sahibim.” Sonra, bu sahip olduklarının ne kadar güzel şeyler olduğunu hisset. Ardından, şu sözleri tekrarla: “Benim hayatım güzelliklerle dolu ve bunun için şükrediyorum. Ben zaten şu ana kadar bunun gibi pek çok güzelliği hayatıma çekmiş durumdayım. Ben çok güçlü bir çekim merkeziyim. Hayatımın bundan sonraki kısmında da böyle olmaya ve isteklerimi hayatıma çekmeye devam ediyorum.”

Bu çalışma sahip olduklarını hatırlayarak aslında ne kadar şanslı ve bereketli bir insan olduğunu kendi kendine onaylamana izin verir. Ardından gelen olumlu sözler bu düşünceyi güçlendirir ve güzellikleri hayatına çekme gücünün ve hızının artmasına neden olur.

Tüm niyetlerinin senin ve bütünün hayrına olacak şekilde gerçekleşmesi dileğiyle…

Yazan ve Seslendiren: Didem Çiloğluİlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz