Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

Dünyanın EN BASİT KİŞİLİK TESTİHer birimiz dünyaya farklı gözlerle bakıyoruz. Bakış açımızla birlikte algıladığımız hayat da değişiyor. Etrafa baktığımızda reel, ölçülebilir dünyadan çok daha fazlasını veya azını görüyoruz. Bazı şeylere hiç dikkat etmezken diğerlerini sanki altı çizilmiş gibi, tüm detaylarıyla gözümüze çarpıyor. Gördüklerimiz, daha doğrusu ilk dikkatimizi çeken öğeler bilinçaltının sırları saklıyor.

Tüm kişilik testleri gibi bu test de dikkat ve bilinçaltı arasındaki ilişkiyi kullanıyor. Test çok basit ve gördüklerini sadece 3 kategoriye ayırıyor. Kategoriler kendi varlığını nasıl ifade ettiğini ve nasıl bir ruhsal gelişimi tercih ettiğini anlatıyor.

İnsanları sadece 3 kategoriyle ayırmak çok büyük bir genelleme olsa da bu testte sade bir bilgelik bulacaksın. Hazırsan başlayalım:

Resme bak ve ilk gördüğünüz öğeyi aklınızda tut. Seçmek için çok düşünme. Sadece hislerine güven.

Seçimini yaptıysan ilk görülen öğeleri yorumlayalım.

  1. Yüz

Aynı bu resimdeki gibi karakterini bir bulmacanın parçaları gibi bir araya getiriyorsun. Senin kendini arayışın bir arayıştan çok kendini inşa etmeye benziyor.

Gerçek bir gelişim senin için farklı alanlarda başarılı olmak ve onları birleştirerek bir imaj oluşturmak demek. Kimliğini oluştururken farklı karakter özelliklerini bir araya getiriyorsun. Bu parçalar kılık kıyafet, aksesuarlar, eşyalar, sosyal çevre ve arkadaşlar gibi somut öğeler olduğu kadar başarılar, deneyim, değerler, beceriler ve yaşanmışlıklar gibi soyut öğeleri de kapsıyor. Tüm bu öğelerin hepsi senin için birer yapı taşı.

Zihninde oluşturduğun mükemmel olana ulaşmaya çalışıyorsun. Yalnız dikkat etmelisin. Zihnindeki mükemmellik bir illüzyon olabilir ve bu uğurda şimdi sahip olduğun güzellikleri göz ardı ediyor olabilirsin.

Kendini gerçekleştirme yöntemin dışa dönük. Özünde bir fikri alıp onu değişik öğelerle bezeyerek ete kemiğe büründürmek istiyorsun. Sıfırdan inşa edilen güzel, iyi işleyen mekanizmaları seviyorsun.

Dünyanın yaptıklarını görmesini arzu ediyorsun. Bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım değil. Yalnız başkalarının onayını ararken kendi değerini unutmamaya çalış. Bu değer bilme halini yaptığın işlere de yansıtmayı hatırla. Bir şey yaparken öncelikle onun özündeki değeri takdir et. Böylece elindeki iş çok daha büyük bir değer kazanacaktır.  1. Beyin / Ağaç

Aynı resimde görünen ağaç gibi bilgini sürekli büyütmeyi arzu ediyorsun.

Meraklı bir mizacın var. Dünyayı anlamak ve öğrenmek senin için büyük önem taşıyor. Yaptığın her şey daha fazla bilgi edinmeyi hedefliyor.

Yeni konular öğrenmek ve farklı kategorileri araştırmak seni mutlu ediyor. Bilimsel gelişmeler, insanlık tarihi, doğa dışı olaylar ve gizemler özel ilgi alanın. Arkadaşların seni genel kültürü çok geniş bir kişi olarak tanımlıyor.

Az insanla temas kuruyor olabilirsin ama kurduğun ilişkilerde hep bir derinlik var. Psikoloji ve psikolojik kavramları kolaylıkla anlıyorsun.İnsanları çözümlemek hoşuna gidiyor. İçinde gelişim barındıran ve ders çıkarmanı sağlayan insan ilişkilerini seviyorsun. Belki sırf bu yüzden travmatik ilişkilere çekim duyabilirsin. En derindeki amacın ayna olmak ve iyileştirmek.  Bu nedenle zor kişilerle uğraşmaktan kaçınmıyorsun. İnsan ilişkileri senin için önemli bir ruhsal gelişim alanı.

Edindiğin her bilgiyi daha büyük bir amaca hizmet etmesi için topluyorsun. Kendi varlığın, evren ve yaradılış hakkında büyük resmi görmek istiyorsun.

Bilgiye büyük önem veriyorsun ve bir dedektif gibi ipuçlarını bir araya getirmeyi seviyorsun.

Kendini gerçekleştirme yöntemin iç dönük. Dış dünyayı incelemenin nedeni iç alemindeki sırları  çözmek.

İnsanların seni nasıl algıladığını çok önemsemiyorsun. Kendini ve hayat amacını keşfetmek kişisel imajını saygın tutmaktan daha değerli.

Yalnız içsel arayışının seni çıkmaza sürüklemesine izin verme. Sen aradığın yanıtlar değil soruları soransın. Her zaman asıl önemli olan noktaya, kendi başlangıç noktana geri dön ve zihnine dışarıdan bakmayı hatırla.  1. Kuşlar ve doğa

Aynı bu resimdeki kuşlar gibi özgür bir varlık olarak toplumsal dayatmaların uzağında kalmak istiyorsun. İnsanların toplumda yer edinmek için oynadığı küçük oyunlar senin zerre kadar ilgini çekmiyor.

Ne kendini inşa etmenin ne de kendini bulmanın peşindesin. Dünya üzerinde özgür bir varlık olarak bulunmak seni fazlasıyla mutlu ediyor.

Kendini şu an bulunduğun yere ait hissetmeyebilirsin. Kök salmadan, hafif bir şekilde yaşamayı tercih ediyor olabilirsin. Seyahat etmek ve dünyayı keşfetmek sana zevk veriyor. Eğer imkanın varsa sürekli yolda olmayı isteyebilirsin. Görülecek çok yer ve keşfedilecek kocaman bir dünyanın olması seni heyecanlandırıyor.

Hayatı çok da ciddiye aldığın söylenemez. Arkadaşlarla eğlenmek, partiler, hafif, eğlenceli sohbetler seni mutlu ediyor.

Sana göre deneyim sahibi olmak bilgi sahibi olmaktan çok daha önemli. Bilgi ediniyor ve öğrendiklerini uyguluyorsun ama kendini öğrendiklerinle tanımlamıyorsun. Bilgi, seni arzu ettiğin deneyime ulaştıran bir aracı gibi. Yeri geldiğinde onu kullanılıyor ve unutuyorsun.

Kendini gerçekleştirme yöntemin içe dönüklük ile dışa dönüklük arasında gidip geliyor. Yine de dışa dönük olarak daha uzun süre geçirdiğini söyleyebiliriz. Her bir dönüşte kendin hakkında daha çok şey öğreniyorsun ve kendini daha güçlü ifade ediyorsun.

Hayat amacın dünyayı deneyimlemek. Tüm varlığını sırt çantasına koymuş gezen bir turist gibi hissediyorsun. Sadece keşfetmek ve mutlu olmak istiyorsun. Başkalarının ne düşündüğü veya büyük ruhsal hakikatler seni ilgilendirmiyor.İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz