Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bilinçaltı çalışmaları 

İlişkilerdeki enerjisel bağlar ve ZARAR VEREN BAĞLARI KESMEKHepimiz bir enerjinin farklı ifadeleriyiz ve birbirimizle bağlantılıyız. Farklı enerjisel ifadelere sahip olabiliriz ama yüce bir organizmanın küçük hücreleri gibi bütüne aitiz.

Doğduğun andan itibaren iletişime ve ilişkiye girdiğin herkesle enerjisel bağlar kurarsın. Bu bağlar çeşitli duygular ve düşüncelerle güçlenir veya zayıflayıp kendiliğinden kaybolur. Zamanını dolduran ve hayatındaki görevi biten ilişkilerin enerjisel bağları kendiliğinden zayıflayıp yok olur. Asıl önemli olan güçlü bağlar kurduğun kişilerle yaşadığın bağlardır. Bu bağlar pozitif veya negatif etkilere sahip olabilir ama ortak noktası çok güçlü olmaları ve hayatından çıkmış olsalar bile varlıklarını sürdürmeleridir.

Senin “bitti” olarak düşündüğün bir ilişki gerçekten bitmiş midir? Görüşmemek, konuşmamak ve aradan geçen zaman bir ilişkinin bittiğini göstermeyebilir. Aradaki enerjisel bağ kopmadığı sürece bu insan hayatından çıkmış sayılmaz. Bir insanla hala sürmekte olan enerjisel bir bağının olup olmadığını şu etkilere bakarak anlayabilirsin:

1. İlişkinin bittiğini bildiğin ve uzun süredir görüşmediğin halde en umulmadık zamanlarda o insanı düşünmek ve hatırlamak

2. Zihninin içinde o insanla konuşmak

3. O kişiye hala kızmak, geçmişin muhasebesini yapmak, affedememek

4. Birlikte yaşanılan anıların ve duyguların sürekli su yüzeyine çıkması

5. Uykusuzluk çekmek veya rüyada o kişiyi sürekli görmek

6. Sosyal medyada bu kişiyi gizlice takip etmek

7. Hayatına yeni birinin girmemesi veya girse bile sebepsiz yere bu ilişkinin sonlanması

8. Duygusal çöküntü, yorgunluk ve isteksizlik

Hayatında kopmayan bağlarla yaşamanın çok enerji tüketici olduğunu hep hatırla. Gerçek anlamda kapanmamış kapılar yaşamındaki akışa engel olur. Bu tip bağların yaşamındaki etkileri ve yansımalarına bakalım. Bu etkiler sende de var mı?

1. Şu anın içinde mutlu hissedememek; genel anlamda tatminsizlik

2. İletişimde olduğun insanlardan genel bir memnuniyetsizlik hali

3. Hayatına yeni bir ilişkinin girememesi

4. Hayatına giren insanların tuhaf bir şekilde ve belirsiz bir sebeple senden uzaklaşması

5. Enerjin çekiliyormuş gibi sürekli yorgun hissetmek; veya ağırlık hissederek devamlı esnemek

6. Konsantrasyon bozukluğu ve zihinde dağınıklık

Kurduğun bağların üzerinde pozitif etkileri olduğu gibi zehirli veya zararlı ilişkilerin de üzerinde oldukça negatif etkileri oluşur. Bu etkiler özellikle cinsellik merkezin olan 2. çakranı yani Sakral çakrayı ve 3. çakranı yani Solar Pleksus çakranı etkiler. Ayrıca bir diğer etki alan çakra kalp çakrandır. Bu çakralar olumsuz kordonlarla sarmalanır ve enerji alanını bozar. Olumsuz enerjisel bağların üzerindeki etkilerine bakalım:

1. Olumsuz Sakral Çakra Bağlantısı: İkinci çakranı etkileyen olumsuz ilişkiler genellikle cinsellikle bağlantılıdır. Cinsel olarak sömürülme, bağımlılık hissetme, tacize uğrama bu tip bağların oluşmasına neden olur.

2. Olumsuz Karın Çakra Bağlantısı: Ego savaşının olduğu, baskıcı veya kısıtlayıcı ilişkilerde bu çakrayı bloke eden olumsuz kordonlar oluşur.

3. Olumsuz Kalp Çakra Bağlantısı: Sevginin tek taraflı veya bağımlılık tarzı kullanılması ile oluşan olumsuz bağlar kalp çakranı etkilemektedir.

Zararını bildiğin halde bağları bir türlü koparamadığın tüm ilişkiler seni hayatta ilerlemekten ve yenilikleri kucaklamaktan alıkoyar. Bir şeyin başlangıcını kutlamak kadar bitişini de olgunlukla kabul edebilmek çok önemlidir. Bitişlerin normal olduğunu görmek ve doğal akışın bir parçası olduğunu bilmek gereklidir. Hüzünlenerek ama sevgiyle yola devam etmeli ve enerji akşını bloke etmeden durabilmelisin. Belki de en önemlisi bitirebilecek güçte olduğunu bilmendir. Gücüne sahip çıkarak bir insanı hayatına nasıl kabul ettinse o şekilde hayatından çıkarabileceğini ve bunu zerafetle ve sıkıntı yaşamadan yapabileceğini görmelisin. Bu süreç sıkıntılı ve derin acılarla dolu olmak zorunda değil; sadece kararlılık gerektiriyor. Bu hassas süreçte sürekli kendini olumlu faaliyetlerle oyalamalı ve içinde herşeyin yolunda olduğuna dair derin bir inanç beslemelisin.

ZARAR VEREN BAĞI KESME ÇALIŞMASI

Bu çalışmayı rahatsız edilmeyeceğin bir ortamda ve mümkünse gece yarısı onikiden sonra yapmalısın. Bu saat bilinçaltının daha aktif olduğu ve dış enerjilerin sakinleştiği bir zamandır. Siyah bir mum yakarak bağının sonladırmak istediğin kişinin adını ve soyadını bir kağıda yaz. Üç derin nefes al ve sakinleş. Bu kişiyi karşında görüyormuşcasına net bir şekilde gözünün önünde canladırmaya çalış. Bunu daha iyi yapmak için resmine de bakabilirsin.

Şu sözleri tekrarla:

Hayatıma girdiğin ve bana ruhsal yolculuğumda öğrettiklerin için teşekkür ederim. Seninle kurmuş olduğum tüm bağları ikimizin ve bütünün hayrına olacak şekilde sona erdiriyorum. Bu andan itibaren seninle hiçbir enerji alışverişinde bulunmuyorum. Yaşam ve yaşam ötesi yolculuğuna seni sevgiyle uğurluyorum.

Sözlerin ardından ismi yazdığın kağıdı mumun aleviyle yak ve küllerini rüzgara savur. Bu çalışma söz konusu kişiyle bağını tam anlamıyla sona erdirmene yol açacaktır.

ZARAR VEREN BAĞI İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI:

Bazen bir kişiyi hayatından çıkarmadan aranızda oluşmuş zararlı bağları düzeltmek ya da iyileştirmek isteyebilirsin. Bu çalışmayı yapmadan önce iki şeyi çok iyi değerlendirmeye çalış:

Birincisi, bunun zarar veren ama bağımlılıktan dolayı bitiremediğin bir ilişki olmadığından emin ol. Eğer bağımlılıktan dolayı bu kişiyi hayatından çıkaramıyorsan bu çalışma işine yaramayabilir. Aranızda gerçek anlamada sevgi bağı olduğundan emin olmalısın.

İkincisi, sadece kendi iradenle bir insanı veya aranızda oluşmuş negatif bağları iyileştirmezsin. Onun da bu konuda kendi iradesiyle adımlar atması lazım. Bu çalışmayı onunda bu farkındalığa yükselmesi için bir niyet çalışması olarak gör. Ona tüm olumlu enerjini gönderdiğini bil ama alıcısı değilse veya tüm kanallarını sana kapatmışsa bunun bir işe yaramayabileceğini unutma. En doğrusu mümkünse bu çalışmayı birlikte yapabilmektir.

İlk çalışmada olduğu gibi gece yarısından sonra ve konsantre olabileceğin bir ortama çekil. Gözlerini kapat ve kendini ve onu çevrenizde enerji alanınızla canlandır. Aranızda oluşmuş olan negatif bağların koyu renkte ve cansız ipliklerden oluştuğunu gözünün önünde canlandır. Bunu net olarak gözünün önünde canlandırana kadar bekle.

Ardından şu sözleri tekrarla:

Hayatıma girdiğin ve bana ruhsal yolculuğumda öğrettiklerin için teşekkür ederim. Aramızda oluşmuş olan ve iyileşmesine niyet ettiğim tüm olumsuz bağları iptal ediyorum. Artık seninle sadece sevgi dolu ve anlayışla yüklü bağlar kurmaya izin veriyorum. Sana gönderdiğim bu iyileştirici enerjiyi almana ve kabul etmene niyet ediyorum. İkimizin ve bütünün hayrına olacak şekilde ilişkimizin tüm güzelliğiyle hayatımda devam etmesini mutlulukla kabul ediyorum.

Bu sözlerden sonra gözünün önünde canlandırdığın kara renkli negatif bağların parlak ışıktan kordonlara dönüştüğünü görmeye çalış. Bunu net bir şekilde gözünün önünde canlandır.

Yazan : Didem Çiloğluİlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz