Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bilinçaltı çalışmaları 

Bilinçaltını programlamanın en kolay yoluZihnimiz zaman zaman istediği şeye ulaşmayla ilgili programlamada sıkıntılar yaşayabilir. Bunun nedeni karşımızda gördüğümüz ve katılığına derinden inandığımız gerçekliktir. Normalde bir insan çevresindeki bu katı gerçeklik algısından ve günlük hayatın gürültüsünden sıyrılıp niyetine odaklanmaya vakit bulamaz. Ayrıca bir çok insan için bu katı gerçeklik algısı baskın bilgilenme sistemi olarak kabul edilmiştir. Hayatı bu şekilde deneyimlemek normal kabul ediliyor. Ama bilinçaltı zihni bu algıdan çıkarabilecek bambaşka bir programlama şekli vardır. Bu programlamanın iyi yönü bir kez yapıldığında bilinç altında siz farkında olmasanız da istediğiniz şeyi hayata geçirmede sizin lehinize çalışmasıdır.

Psikolojide ve sinir biliminde özel bir tür hafızaya önem verilmektedir. Bu hafıza türü uzamsal hafıza olarak bilinmektedir. Uzamsal hafıza kişinin çevresiyle ve bulunduğu konumla ilgili bilgi veren yön algısı, konum bilgisi ve genel olarak oryantasyon sağlayan bir hafıza türüdür. Bu hafıza bilinçaltında siz farkında olmadan sürekli çalışır ve zihinsel gücünüzün çok önemli bir parçası olarak çevrenizle ilgili haritalandırma yapmaya devam eder. Bu sayede yüzlerce yeri hatırlar, yönünüzü zorlanmadan bulur ve buna ek olarak binlerce eşyanın yerini, nerede durduğunu bilirsiniz. Örneğin bir arkadaşınız su içmek istese bardağın yerini veya tamir yapmanız gerekse iki ay önce kaldırdığınız tornavidanın yerini hemen hatırlarsınız. İşte uzamsal hafıza isteklerinize kavuşmanızda kilit rol oynayabilecek bir anahtar olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdi anlatacağımız egzersizi isteklerinize kavuşmanızda uzamsal hafızayı kullanma yöntemi olarak yapın.
İlk adım: Çok iyi bildiğiniz ve her şeyiyle gözünüzün önünde rahatlıkla canlandırabileceğiniz, tanıdık bir mekan seçin. Örneğin evinizin bir odası, çalıştığınız ofis, hep gittiğiniz bir kafe veya park olabilir.

İkinci adım: Bu mekanda kendinizi yürürken gözünüzün önüne getirin. Bu aşamada mümkün olduğunca canlı ve net bir şekilde çevrenizdeki her şeyi zihninizde canladırmaya çalışın.

Üçüncü adım: Hayata geçirmek istediğiniz niyetinizi düşünün. Bu egzersiz özellikle bereketi hayatınıza çekmek için çok işe yarayacaktır. Örneğin gözünüzün önüne yürüdüğünüz yolun kaldırım kısmına dağılmış yüzlerce 200 TL’lik banknotlar getirin veya mutfak tezgahınızın paralardan yapıldığını veya yolunuzdaki tüm evlerin camlarına banknotlar yapıştırıldığını gözünüzün önünde canlandırın. Seçtiğiniz mekan bir parksa ağaçların yapraklarını veya yere düşmüş yaprakların para şeklinde olduğunu düşünün. Seçtiğiniz mekandaki normal ve alışıldık nesneleri niyetinizi simgeleyen nesnelerle değiştirin. Eğer niyetiniz bereket değil başka bir şey ise ve onu simgeleyen bir nesne bulmakta güçlük çekiyorsanız zihninizi tetikleyebilmek için kelimeler seçebilirsiniz. Örneğin uygun bir ilişkiyi hayatınıza çekmek istiyorsanız “Seviyor ve seviliyorum” gibi kısa olumlama sözlerini bu mekanın çeşitli yerlerinde yazılmış halde görün. Örneğin hergün gördüğünüz bir reklam panosuna bu sözlerin yazıldığını gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz. Ya da hep okuduğunuz bir derginin kapağında veya kafedeki menünün üzerinde yazılı görebilirsiniz. Burada hayal gücünüzü sınırsızca kullanmanız gerekiyor. Gözünüzde canlandırdığınız görüntü ne kadar tuhaf veya alışılmadıksa bilinçaltısal olarak programlamanız o kadar kolay olacaktır.

Bu teknik hafıza üzerinde çalışan profesyoneller tarafından kullanılmaktadır. Çünkü yıllarca çalışma gerektirmiyor. Tam aksine çok hızlı çalışıyor ve bir hafıza sarayı inşa etmenizi sağlıyor. Saray denmesinin nedeni bilinçaltında bu niyetlerin elle tutulur ve somut olarak algılanmasıdır. Bu egzersizle ulaşmak istediğiniz hedefinizle aşina olduğunuz mekan arasında bağ kuruyorsunuz. Uzamsal hafıza sayesinde niyetinizi somut bir hale dönüştürüp arka planda siz farkında olmasanız da gerçekleşmesi için sürekli canlı tutuyorsunuz. Sadece canlı tutmakla da kalmıyor bilinçaltınızın bu niyeti gerçekleşmiş olarak algılaması için programlamış oluyorsunuz. Bu şekilde zihninizdeki düşüncenin hayata kolaylıkla geçmesine izin veriyorsunuz.

Yazan : Didem Çiloğluİlginizi Çekecek İçerikler

2 Thoughts to “Bilinçaltını programlamanın en kolay yolu”

  1. Handan

    Sevgili Didem Hanım. Gerçekten iyi ki varsınız. İhtiyacımız olan her an her şeyi bize sunuyorsunuz. Çok teşekkür ederim. 🙏🏼❤️

    1. admin

      Merhabalar Handan, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Kucak dolusu sevgiler

Yorum Yaz