Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

VAZOYU KİM KIRDI? Kişilik Testi

Dedektiflik yeteneğinizi kullanacağınız bir kişilik testiyle daha karşınızdayız. Testimizde kırık bir vazo, şüpheli durumda 4 çocuk ve anneleri var. Önsezilerinize güvenerek kimin suçlu olduğunu tahmin edebilir misiniz?

Ama önceden söyleyelim. Testin doğru bir yanıtı yok. Bu çocuklardan herhangi biri suçlu olabilir. Burada yaptığınız seçim kişiliğiniz hakkında bir ipucu vermektedir.

Şimdi resmi inceleyin. Farzedin ki bu çocukların annesi sizsiniz.  Sizce vazoyu kim kırmış olabilir?

Çocuk A:

Diğerleriyle kıyaslandığında bu çocuğun vazoyu kırmış olma ihtimali daha yüksek görünüyor. Gözleri yere sabitlenmiş ve yaptığı bir şeylerden pişmanlık duyarmış gibi bir fadesi var. Kırık vazoya en yakın çocuk bu ve diğerleri ona bakıyor. Net bir bilgi olmasa da bu çocuğun suçlu olduğuna ilişkin bir hava esiyor.

Peki durum gerçekten böyle mi? Bu sahne çocuk A’yı suçlamak için yeterli mi? Çocuk bir başkasının suçunu üstlenmiş olabilir mi?

Bu çocuğu seçtiyseniz detaylara önem veren birisiniz demektir. Siz kandırmak kolay değil.Çünkü insanları gözlemliyor ve onların beden dillerini okumayı biliyorsunuz. Sorumluluk sahibi birisiniz ve hayatta yaptığınız her işte sorumluluk duygusu öne çıkıyor. Kararlarınızı dikkatle düşünüyorsunuz ve iyice planlanmamış işlere kesinlikle girmiyorsunuz.

Çocuk B:

Bu kız, çocukların en büyüğü gibi görünüyor. Belki de annesi işteyken onlara bakıcılık yapıyor. Bakışları ilk çocuğun üzerinde. Beden dilinden vazoyu onun kırdığını düşünüyor gibi görünüyor. Ama aynı zamanda sevgi dolu ve teselli eden bir havası da var. Bir hata yapıldığını düşünse de kimseyi suçlamak istemiyor.

Eğer bu çocuğu seçtiyseniz siz de hayata bu çocuğun gözleriyle bakıyorsunuz demektir. İşler yolunda gitmese bile bir suçlu aramanın anlamsız olduğunu düşünüyorsunuz. Olaylara her zaman iyi yönünden bakmak istiyorsunuz. Anlayış ve şefkat sizin önemli özelliklerinizden bazıları. Başkalarının kusurları kadar kendi kusurlarınızın da farkındasınız. Bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda pratik ve mantıklı bir çözüm yolu buluyor ve bunu sonuna kadar uyguluyorsunuz. Aklınıza koyduğunuz her şeyi bir noktada yapıyorsunuz. Saydığımız bu özellikleri kişiliğinizin güçlü yanı olarak kabul etmişsiniz ve bununla gurur duyuyorsunuz.Çocuk C:

Diğer çocuklara göre daha geride duran bu çocuğun elleri ceplerinde. Tuhaf ve tekinsiz bir havası olduğu da gözden kaçmıyor. Beden diliyle olayın uzağındaymış gibi görünmek istiyor. Sanki ilk çocuğun suçlanıyor olması onun işine geliyor gibi bir hava sezinleniyor. Eğer suçlu o ise, tüm dikkatler çocuk A’nın üzerindeyken bu işten sıyrılabileceğini düşünüyor olabilir.

Diğerlerinin ardına saklanmayı tercih eden bu çocuğun suçlu olduğunu düşünüyorsanız lider özellikleriniz var demektir. Herkesin mutluluğu için uğraşan bir yapınız var diyebiliriz. Etrafınızdaki kimsenin mutsuz olmasını istemiyorsunuz. Bu nedenle çocuk A gibi sorumlu hissetmeyen veya çocuk B gibi duygusal katılım sağlamayan bu üçüncü çocuk size suçlu görünüyor. Size göre iyi insanlar mevcut durumdan bu kadar kopuk olmamalı. Siz kendinizi karakter sahibi bir insan olarak tanımlıyorsunuz. İnisiyatif alan, zorluklara göğüs geren birisiniz. Herkesin hayrına olan eylemlerde bulunuyorsunuz. İyilik yaptıkça iyilik bulacağınızı biliyorsunuz.Çocuk D:

Mavi giysili küçük bir kız çocuğu görüyoruz. Annesinin eteğine yapışmış, belki vazonun kırıklarından belki de, kimbilir, suçlu olduğundan çekingen bir duruşu var. Anne haricinde kırık vazoya bakan bir tek o var. Diğerleri suçlu bir şekilde başını öne eğmiş olan çocuk A’ya bakıyor. Annesinin ardına saklandığını görünce suçlunun bu çocuk olduğunu düşünebilirsiniz. Suçlu ortaya çıkınca ceza verecek olan kişinin ardına saklanması da düşündürücü.

Eğer çocuk D’yi suçlu olarak gördüyseniz hassas ve güvenilir birisiniz demektir. Yaptığınız her şeyi tüm kalbinizi vererek yapıyorsunuz. Art niyetler taşımayan, içi dışı bir bir kişisiniz. İnsanlarla güven ilişkisi kurmak sizin için çok kolay. Empatik yapınız sayesinde insanların iç alemlerini başkalarından daha iyi anlıyorsunuz.

Ayrıca sohbet etmesi zevkli bir insansınız. İnsanları dikkatle dinliyor ve zor zamanlarında onlara destek oluyorsunuz. Bu nedenle tanıştığınız herkesin üzerinde olumlu bir izlenim bırakıyorsunuz.

Testi beğendiniz mi? Sonuçlar size uygun çıktı mı? Yanıtınızı yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz