Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

Labirent kişilik testiŞimdi sunacağımız test kısa ama son derece isabetli sonuçlara varıyor. Bu test özellikle başka insanlarla olan ilişkilerindeki gizli yönleri ortaya çıkarmak için tasarlanmış. Testi çözmek için kağıt, kalem ve en önemlisi büyük bir hayal gücüne ihtiyacın var. Soru sorulduğunda uzun düşünmeden hemen aklına ilk gelen düşünceyi söyle. Böylece test çok daha etkili sonuçlar verecektir.

Hazırsan başlıyoruz.

Eski ve kadim bir ormanın içinde yürüdüğünü hayal et. Şimdi bu ormanda yürürken yanında kimin olmasını isterdin?

Yürürken önüne bir hayvan çıkıyor. Bu hayvan nedir?

Hayvanla aranda nasıl bir etkileşim oluyor.

Gitgide orman derinliklerine doğru yol alıyorsun. Bir süre sonra açık bir alana geliyorsun. Önünde terk edilmiş bir labirent var. Labirentin büyüklüğü sence ne kadar?

Labirentin duvarları ne yükseklikte?

Labirente girmeye karar veriyorsun ana yanındaki kişi girmemenin iyi olmayacağını söylüyor. Sen de yanlız girmeye karar veriyorsun. Labirentin merkezine kadar yürüyorsun. Merkeze ulaştığında büyükçe bir bardak buluyorsun. Bardak hangi maddeden yapılmış?

Bardakla ne yapıyorsun?

Nihayet labirentten çıkış yolunu buluyorsun ve artık çıkışa ulaştın. Şu açıklamalardan hangisi bu yolculuğu en iyi tarif eder?

1. Çok kolay bir yolculuktu. Hemen bitirdim.

2. Bitirmesi biraz sürdü ama şimdi bakıyorum da o kadar da zor değilmiş.

3. Bir ara kaybolduğum sandım. Bir daha asla çıkamayacakmışım gibi hissettim.

4. Benle yürüyen kişi içeri girip beni çıkarmasaydı belki de asla yolu bulamayacaktım. Hala orada bekliyor olabilirdim.

Tüm yanıtları yazdıysan sonuçlara geçebiliriz.

Ormanda seninle birlikte yürüyen kişi hayatta en değer verdiğin kişidir.

Karşılaştığın hayvanın boyutu hayatta karşılaştığın problemleri ne kadar büyük algıladığını gösterir.

Hayvanla kurduğun ilişki bu problemlerle nasıl baş ettiğini gösterir. Hayvanla karşılaştığında sakin bir yaklaşım mı gösterdin yoksa mücadeleye hazır ve atak bir tutumun mu vardı?

Labirentin dolambaçlı yolları hayatta kendine seçtiğin yol hakkında ipucu verir. Ergenlik insanın kendini en kayıp hissettiği ve kafa karışıklığı yaşadığı dönemdir. Yanlış yola sapmalar, yanlıştan geri dönmeler ve çıkmaz sokaklarla doludur.

Labirentteki deneyimin yetişkinliğe ulaşana kadar yaşadığın hayatı nasıl hatırladığını gösterir.

Labirent duvarlarının yüksekliği karşı karşıya kaldığın mücadeleleri aşma arzunu gösterir.

Alçak duvarlı labirent açık bir kişiliğin göstergesidir. Bu kişiler insanları kucaklayan ve hayatına buyur etmeye istekli kişilerdir.
Yüksek taş duvarlar ise kapalı bir kişiliği gösterir. Böyle bir seçim yaptıysan yanlzlığı seven birisin ve habersiz gelen misafirlerden hiç hoşlanmıyorsun demektir.

Labirentin merkezinde bulduğun bardağın maddesi ne kadar dayanıklıysa birlikte ormanda yürüdüğün kişiyle arandaki ilişkiyi o kadar sağlam hissediyorsun demektir. Örneğin plastik veya kağıt bir bardaksa ilişkinin gel geç bir ilişki olduğunu düşünüyorsun demektir. Eğer metal veya taş gibi bir malzeme seçtiysen ilişkinin sağlam olduğunu hissediyorsun. Eğer cam seçtiysen ilişkinin kırılgan olduğunu algılıyor olabilirsin.

Bardakla yaptığın şey birlikte yürüdüğün kişiye olan tavrını gösterir. Eğer bardağa ilişmediysen bu kişiyle aranda bir mesafe olabilir. Eğer yanına aldıysan bu kişi hep yakınında olmak istediğin kişidir.

Labirentten çıktıktan sonraki yorumlara geçelim:

“Çok kolay bir yolculuktu. Hemen bitirdim.”

Çoğu kişi ergenlik çağlarında stres ve kafa karışıklığı hissetse de bu durum senin için geçerli değil. Sen çok keyifli bir ilk gençlik geçirmişsin. Hayattaki yerini bulma veya yaşıtlarının baskısı sende yorgunluk yaratmamış. Her ne kadar keyifli bir gençlik geçirmiş olsan da gelecekte gerçek hayat testleriyle sınanabilirsin.

“Bitirmesi biraz sürdü ama şimdi bakıyorum da o kadar da zor değilmiş.”

Büyük ihtimal okul günleri senin için hiç de kolay değildi. Okul, aşk, arkadaşlık ve gelecekle ilgili düşünceler belki geceler boyu seni uykusuz bıraktı. Ama tüm bu zor deneyimler seni şimdi olduğun kişi haline getirdi. Bu sayede gelecekte daha büyük sorunlarla karşılaşırsan eğer bunların üstesinden rahatlıkla geleceksin.

“Bir ara kaybolduğum sandım. Bir daha asla çıkamayacakmışım gibi hissettim.”

Büyürken hemen herkes bir iki zor yıl geçirse bile sen hayatın getirdikleri karşısında aşırı derecede endişe etmişsin. Kafanda kurduğun ve büyüttüğün problemler ile kendine işkence etmiş olabilirsin. Böyle deneyimleri tercih etmen seni ciddi ve düşünceli bir kişiye dönüştürmüş olabilir. Ama bil ki bu şekilde yaşamaya devam edemezsin. Hemen şimdi bundan sıyrılmalı ve hayatın keyfini çıkarmaya başlamalısın.

“Benle yürüyen kişi içeri girip beni çıkarmasaydı belki de asla yolu bulamayacaktım. Hala orada bekliyor olabilirdim.”

Bugün tatmin edici bir hayat yaşıyorsan eğer bu gençlikte edindiğin arkadaşlıklar ve kurduğun ilişkiler sayesinde olmuş. Herkes kadar senin de gençliğinde kaygı duyduğun durumlar olmuş ama görünüşe göre işler sarpa sardığında sana destek olacak birini hep bulmuşsun. Bu kadar şanslı olduğun için minnettar olmalısın. Şimdi artık gördüğün iyiliğin karşılığını verebilir ve zor durumdaki dostlarına yardım eli uzatabilirsin.

Sonuçlar nasıl çıktı? Aldığın yanıtlar sana bir şey kattı mı? İstersen yorumlar kısmında düşüncelerini paylaşabilirsin.İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz