Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

Küp testiBirazdan yapacağınız test Japon psikolog Tadahiko Nagao tarafından 2000 yılında hazırlanmış çok etkili bir kişilik testidir. Bu testin çok özel olmasının nedeni sizin bile farkında olmadığınız bilinçaltı öğeleri gün ışığına çıkarmasıdır. Böylece kendiniz hakkında gerçekçi ve şaşırtıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Cevapları not alabilir veya bir kağıda çizebilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz…

Kendinizi bir çölde yürürken hayal edin ve bir küp gördüğünüzü düşünün.

– Küpün büyüklüğü nedir?

– Küp hangi maddeden yapılmıştır?

– Küpün yerden yüksekliği ne kadardır?

Şimdi küpün yanında bir merdiven düşünün.

– Merdiven küpün neresinde bulunuyor?

– Merdiven hangi maddeden yapılmış?

Şimdi merdiven ve küpün yanında bir at hayal edin.

– Atın üzerinde ne var?

– At ne yapıyor?

Şimdi bu görüntünün bir yerlerinde çiçekler hayal edin.

– Kaç tane çiçek var?

– Çiçeklerin küpten uzaklığı nedir?

Son olarak bir fırtına yaklaştığını düşünün.

– Bu fırtına küp, merdiven, at ve çiçeklere ne kadar uzaklıkta?

– Fırtınadan korkuyor musunuz?

Şimdi cevapların anlamlarına göz atalım:

– Küpün büyüklüğü egonun büyüklüğüdür. Büyük bir küp kendiyle övünen, kendine fazla güvenen ve egosu yüksek kişiliği gösterir. Küçük bir küp ise utangaç veya alçak gönüllü bir kişiliği gösterir.

– Küp ne kadar içini gösteren bir maddeden yapıldıysa o kadar içi dışı bir ve şeffaf bir insansın. Örneğin camdan yapılmışsa insanlarla bağ kurmayı ve onlara güvenmeyi tercih ediyorsun. Kapalı ve içini göstermeyen bir maddeyse kendini kolay kolay açmayan ve insanlara güvenmeyen bir yapıyı gösteriyor.

– Yere ne kadar yakınsa o kadar planlı ve detaylara dikkat eden bir yapın var. Tam yerin üstündeyse tipik bir iş adamı düşünce yapısına sahipsin. Yerden çok yüksekte ise hayalci, yenilikçi ama disiplinsiz bir yapı görünüyor. Küp hareket halindeyse farklı düşünen, mucit ve aykırı bir kişiliğe işaret ediyor.

– Küp ile merdivenin arasındaki mesafe seninle arkadaşların arasındaki ilişkiyi sembolize ediyor. Eğer merdiven küpün çok yakınındaysa ve ona dokunuyorsa arkadaşlarına bağlısın ve onlara güveniyorsun. Eğer merdiven küpten uzaksa bağımsız bir kişiliğin var. Eğer merdiven küpten aşağıda kalıyorsa arkadaşların seni kendilerinden üstte ve otorite olarak görüyorlar. Eşit seviyedeyse arkadaşlarınla eşit bir ilişkin var. Eğer merdiven küpten uzunsa sen arkadaşlarını kendinden üst seviyede ve otorite olarak görüyorsun. Kısa bir merdiven az ama öz bir arkadaş çevresini, uzun bir merdiven ise dışa dönük bir kişilik ve çok geniş bir arkadaş çevresini gösteriyor.

– At seni tamamlayan ideal eşi sembolize ediyor. Eğer at güçlü ve sıkı koşan bir atsa ideal eşinin en göze çarpan özellikleri çalışkan ve güvenilir olması. Eğer zarif bir at düşündüysen ideal partnerinin dış görünümü ve şıklığı senin için önemli. Aynı zamanda sevdiğin kişiyi şımartmayı ve ona ilgini cömertçe göstermeyi seviyorsun. Eğer at küpten uzaktaysa ya eşinden uzaktasın ya da ideal kişiyi kendinden uzakta görüyorsun.

– Çiçekler çocuklarını simgeliyor. Çok çiçek düşündüysen çocukları çok seven ve muhtemelen çok çocuk sahibi olmak isteyen bir kişisin. Çiçekler küpe yakınsa ya çocuğun var veya çocuğunla yakın bir ilişkin var. Bir başka yorumda kısa zamanda çocuk sahibi olmak istiyorsun. Eğer çiçekler uzaktaysa çocuklarla ilişkin uzak veya çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsun.

– Fırtına korkularını simgeliyor. Eğer fırtına uzaktaysa çok endişeli ve korkulara kapılan bir kişiliğin yok. Fırtına küpe yakınsa halihazırda bazı sorunlarla yüzleşiyorsun ve endişelisin. Eğer fırtınanın sana doğru yaklaştığını görüyorsan sıkıntılısın ve sorunlar üzerine üzerine geliyor.

Testimiz sona erdi. Sonuçlar sizin için doğru çıktı mı? Mesajlar bölümünde lütfen bizimle paylaşın.İlginizi Çekecek İçerikler

One Thought to “Küp testi”

  1. Fadime

    Evet gerçekten tam beni tarif etti.

Yorum Yaz