Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

Karanlık Yönünü KEŞFET Kişilik Testi
Hepimizin içinde aydınlık olduğu kadar karanlık bir taraf da bulunuyor. Çoğunlukla iyi yanlarımızı ortaya çıkarırken karanlık tarafları geri planda tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bilinçli zihnimizle bakarak olumsuz yanları görmek zor olabilir. Çünkü bilinçli zihin kendine kondurmak istemediği özelliği göz ardı eder.

Hâlbuki bilinçaltımız bunun tam tersi çalışıyor. O kendi frekansına uygun bir öğeyle karşılaştığında dikkat kesiliyor ve başka öğelerin içinde ilk onu fark ediyor.

Testimiz de işte bu prensibi kullanıyor. Uygulaması ise son derece basit. Tek yapman gereken şimdi göstereceğimiz resimden sana en uygun hayvanı seçmek.

Hazırsan başlayalım.


  1. Kara kedi

Kediler pek çok kültürde büyücülükle ilişkilendirilmiştir. Bazı kültürler kedinin ölüler ile canlılar dünyasının tam ortasında durduğu söyler. Önünden kara kedi geçtiğinde şansının kötüye döneceğine inanan kişiler bile vardır.

Tüm olumsuz yakıştırmalara rağmen kara kedilerin gizemli ve zarif oldukları bir gerçek. Kara kediler sessizliği, sonsuzluğu, akışkanlığı ve daha pek çok gizemli özelliği çağrıştırır.

Eğer kara kediyi seçtiysen bu kişiliğinin iki yönü olduğunu gösterir. Bir yandan sakin, tatlı, nazik ve yavru kediler gibi oyuncusun.  Diğer yandan üzerine gelindiğinde vahşi ve intikamcı olabilirsin. İçindeki isyankâr tarafın kışkırtan kişi senin hiç de nazik olmayan bir yönünü görebilir. O kişi hiç tahmin edemeyeceği kadar şiddetli bir yanınla karşı karşıya kalabilir.

  1. Ayı

Ayı, bölgesini koruyan insanı sembolize eder. Ayı, kendine ait olanı canı pahasına korur. O mağrur ve güçlüdür.

Ayı ayrıca liderlik, cesaret, iyimserlik ve kraliyet sembolüdür. Ruh hayvanı olarak ayı bize diğer insanlarla olan sınırlarımızı öğretir.

Eğer ayıyı seçtiysen güç ve mevkiye önem veriyorsun demektir. Ayının karanlık yönü güç kazanmak için çok ileri gidebilmesi ve bazen ahlaki sınırların ötesine geçmesidir. Güç arzusu kendinde oluşan bozulmaya karşı kör kalmasına neden olabilir.

Eğer ayıyı seçtiysen bu özgüvenli ve sağlam durabildiğini gösterir. Ancak güç arayışında sınırlarını bilmeli ve başkalarına haksızlık etmemelisin. Gücünü kötü yönde kullanmak ayının karanlık yönüdür.

  1. Karga

Bazı kültürler kargayı aynı kara kedi gibi kötü şans habercisi olarak görmüşlerdir. Gerçek şu ki kargalar olağanüstü zeki varlıklardır. Ayrıca çevrelerine çok kolay adapte olabilirler.

Kargayı seçtiysen yapmacıklığı anında fark edersin. Kendi gibi olmayan insanları anında anlar ve ona göre davranırsın.

 

Eğer kargayı seçtiysen içindeki karanlık yanı gizleme konusunda ustasın demektir. Yeni koşullara çabucak adapte olabiliyorsun. Etrafındaki ince değişimleri algılayıp ona uygun davranmak senin için çocuk oyuncağı. Yalnız bu beceri insanların seni tam olarak tanıyamamasına neden olabilir. Kendini gizli tutmak karganın karanlık yönüdür. Eğer çok gizlenirsen insanlar sende gizlemeye değecek bir şey veya bir kötülük olduğunu düşünebilir. Hâlbuki durum tam tersidir. Kargayı seçen kişinin bir özelliği kendisine zarar vermediği müddetçe asla karşısındakine zarar vermeyi düşünmemesidir.  1. Kurt

Kurt gizemli ve karanlık bir hayvan gibi görünür. Hâlbuki kurtlar sosyal, oyuncu ve cana yakın hayvanlardır.

Sürü halinde yaşayan kurtlar sürünün diğer üyeleriyle duygusal bağlar kurar. Sanıldığının aksine o kadar vahşi olmayan kurtlar ancak açsa veya tehlike hissederse saldırır.

Eğer kurdu seçtiysen arkadaş canlısı birisin demektir. Dostlarına önem veriyorsun ve yakın çevrenin his ve isteklerine karşı duyarlısın. Kendinin veya sevdiklerinin güvenliği söz konusu ise ortalığı yıkıp geçebilirsin. Arkadaşlarına ölene kadar sadıksın.

Kurdun karanlık yönü güvenlik alanına aşırı bağlı olmasında yatar. İnsanları hayatından çıkarmak ve diğer hayat değişiklikleri onu korkutabilir. Eğer kurdu seçtiysen daha esnek olmayı ve hayatın akışına güvenmeyi öğrenmen gerekir.

  1. Akbaba

Akbaba avcı bir kuştur. Sürüler halinde avlanır. Keskin pençeleri ve tekinsiz görünüşüyle dehşet saçar.

Eğer resme bakınca ilk akbabayı gördüysen içinde çok karanlık ve sert bir yan barındırma ihtimalin var. Akbaba normal koşullarının sürmesini önemser. Sınırları bellidir ve kendi payına düşeni sonuna kadar savunur. Cesur, güvenilir ve iş bitiricidir. Detayları gözden kaçırmayan dikkatli bir göze sahiptir.

Akbabanın karanlık yanı kendi alanı dışındaki dünyayı çok önemsememesidir. Kafasındaki net sınırlar dünya görüşünü bana ait olanlar ve olmayanlar olarak bölmüştür. Eğer akbabayı seçtiysen kendi dünyan ile dışarısı arasındaki sınırların o kadar da keskin olmadığını bilmen gerekir. Unutma ki, hepimiz birbirimize bağlıyız. Orası ve burası arasındaki fark tahmin ettiğinden de az olabilir.  1. Yarasa

Bir gece yaratığı olarak yarasa karanlık ve gizemli yönleriyle öne çıkar. Gündüz saklanan ve gece avlanan bu memeli baştan sona gizemlidir.

Eğer yarasayı seçtiysen çok katmanlı bir kişiliğe sahipsin demektir. Kendini geri planda tutan, herkesten farklı düşünen bir kişisin. Eğer aklına yatmadıysa toplumsal normların senin için en ufak bir değeri yok. Kendi görüşlerine önem veriyorsun ve insanların desteğini beklemiyorsun. Kuşkucu ve sorgulayan yapın nedeniyle insanlara kolay kolay güvenmiyorsun.

Yarasanın karanlık yanı kendi başının dikine gitmesi ve toplumu karşısına almasıdır. Bireyselliğini kutsayan yarasa bazen soğuk ve anlaşılmaz görünebilir. Sert çıkışlar yapabilir ve eleştirmeye açıktır. Onun öğrenmesi gereken aklına yatmadığı noktalarda insanları ve durumları idare edebilme becerisi geliştirmektir. O görüş ayrılığına rağmen uyum sağlamayı öğrenmelidir.

  1. Kara panter

Koruyucu bir yönü olduğuna inanılan kara panter bazı kültürlerde güç hayvanı olarak kutsanır. Eğer seçimin kara panterse gizemli yönünün ardında büyük bir güç barındırıyorsun demektir.

Bir yanın sevdiklerini canı pahasına korurken diğer yanın dış dünyaya karşı aşırı şüpheci olabilir. Kara panter dolduruşa gelmeye açıktır. Onun öğrenmesi gereken karşısındaki durumu duygusallığa kapılmadan analiz etmek ve meselenin özünü anlamaya çalışmaktır. Çünkü güç doğru kullanılmadığı zaman yıkım getirir. O, eyleme geçmeden önce kafa karışıklığından kurtulmalı ve yanlı bir bakış açısı terk etmeyi öğrenmelidir.  1. Karadul

Karadul güçlü zehri ve eşlerini yemesiyle bilinen bir örümcek türüdür. Sırf bu özellikleri bile ne kadar karanlık bir hayvan olduğunu açıklar.

Eğer karadulu seçtiysen titiz çalışan, plan yapan keskin zekâlı birisin demektir. Çalışkanlığın ve zekân ile ön plana çıkman senin tehlikesiz olduğun izlenimini verebilir. Güven veren ve işine odaklanan kişiler çoğunlukla zararsızdır. Ancak onlar sinirlendirilince işler değişir. Karadul tam bir komplocuya dönüşür ve düşmanlarının çevresine ağını örmeye başlar. Son darbeyi vurana kadar tehlikesiz, masum görüntüsünü korur.

Karadulun karanlık yanı zekâsını zararlı biçimde kullanmamayı öğrenmektir. Maalesef düşman edinmek karadul için fazla kolaydır. Yalnız intikam hislerine kapılarak davranmak her zaman daha acı sonuçlar doğurur. O, zamanla daha bağışlayıcı olmayı ve şefkatli davranmayı öğrenir.  Sakinliğini koruduğunda sorunları şiddet göstermeden çözen yeni yöntemler keşfedecektir.

 
Testimiz karanlık yönlerinizi ortaya çıkarmada ne kadar başarılı oldu?

Yorumlar bölümünde lütfen bizimle paylaşın.

 

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz