Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ruhsal farkındalık 

Her Sabah Kendinizi MUTLULUKLA ŞARJ EDİN
Mutlu hissetmenin fiziksel ve ruhsal sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Peki, mutluluğu bedenimizde tutmak ve gün içinde onun yükseltici enerjisinden faydalanmak mümkün mü? Şimdi vereceğimiz teknik tam olarak bunu yapıyor. İstersen hemen tekniğe geçelim.

MUTLULUKLA ŞARJ OLMA UYGULAMASI

Uyanınca ilk iş olarak yattığın odayı havalandır. Odanın havası tamamen tazelenene kadar camın açık kalsın. Sonra yatağına otur. Şimdi derin nefesler alarak sakinleşelim. Derin bir nefes al ve ver. Ardından bir derin nefes daha al ve ver. Zihninin sakinleşmesi için ne kadar derin nefes alman gerekliyse o kadar alıp verebilirsin. Kimisi için bu rakam üçtür. Kimisi on derin nefeste tam anlamıyla rahatlayabilir. Nefes alıp verirken hangi sayıya gelince tam rahatlama halinin geldiğini bir kenara not et. Bundan sonra tekniği uyguladığında tam olarak bu kadar nefes alacaksın.
Derin rahatlamanın özelliği şunlardır:

-Tüm kaslar rahatlar.

– Sakinlik tüm vücuda yayılır.

– Zihinde hiç zorlanmadan bir netlik hali oluşur.

Eğer tüm bunları hissediyorsan derin biçimde rahatladın demektir. Artık normal nefes alabilirsin.

Şimdi yapacağımız iş bizi çok mutlu eden anıyı bulmak. Bunun için yakın geçmişten bir anıyı seç. Anının büyük öneme sahip olması gerekmiyor. O internetteki favori kedi videon, arkadaşının yaptığı espri veya çocuğunun komik bir yüz ifadesi bile olabilir. Anıyı bulduğunda onu hafifçe aklında tut. Bunu zorlanmadan yapmaya dikkat et. Sanki öylesine bir hayal, bir gündüz düşü görüyormuş gibi rahat ve hafif ol. Zihninde net bir görüntü oluşturmak zorunda değilsin. Asıl önemli olan anının verdiği mutluluğu hissetmektir.
Anının onu düşündükçe nasıl güçlendiğine dikkat et. Şimdi bir avucunda aynı telefonlardaki gibi bir şarj göstergesi olduğunu hayal et. Bu senin mutluluk göstergen. Sen bu duygusuyla kaldıkça göstergeye bir çubuk daha ekleniyor. Bu sırada anı zihninde durdukça güçleniyor. Onda gülecek daha fazla unsurlar bulmaya başlıyorsun. Dudaklarının kenarları kendiliğinden yukarı kalkmaya başlıyor. Kendini gülerken, hatta kahkaha atarken bulabilirsin. Bu sırada göstergeye bir çubuk daha ekleniyor. Her bir çubukla mutluluğun bir kat daha artıyor. 2 kat, 5 kat, 10 kat. Avucundaki gösterge doldukça mutluluğun da yükseliyor. Mutluluğun katlanarak arttığını hisset. Zihnindeki anı gitgide daha komik, daha neşeli bir hale bürünüyor. Eğer içinden geliyorsa kuvvetli kahkahalar atabilirsin veya yüzünde kocaman bir gülümsemeyle sessizce onun keyfini çıkarabilirsin. Artık duyguyu en yüksek seviyede hissediyorsun. Bu sırada avucundaki gösterge tamamen doluyor ve ışıl ışıl parlayan bir enerji topuna dönüyor.
Şimdi bu yükselmiş haldeyken yumruğunu sık. Işıktan enerji topu avucunun içinde parlıyor.  Mutluluk enerjisini yavaşça kalbine götür. Işıktan topun kalbinle birleştiğini hayal et. Işığın kalp bölgesini iyice kuşattığını ve göğsünü ısıttığını hisset. Işık enerjisi şimdi kalbinden tüm bedenine yayılıyor. Artık o, gün boyunca sana enerji verecek ve etraftaki olumsuz duygulara karşı seni koruyan bir kalkan olacaktır.
Her sabah 3 dakikanı bu çalışmaya ayır. Zamanla sakinleşme ve seçtiğin duyguyu yükseltme konusunda beceri kazanacaksın. Böylece tekniği tam olarak uygulama süresi 15-20 saniyeye kadar düşecektir. Her yeni güne bu çalışma ile başladığında hayatındaki olumlu değişiklikleri göreceksin.

Sevgi ve ışıkla kal.

Yazan: Cem ÇİLOĞLU

Seslendiren: Didem ÇİLOĞLU

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz