Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bu sözleri dinle 

Hayat amacını bulmak istiyorsan bu sözleri dinleHer birimizin bu hayata bir geliş amacı var ve bu amaca uygun yaptığımız her davranış, her düşünce ve eğilim bizi daha fazla özgürleştirir ve mutlu eder. Hayat amacımıza uygun yaşadıkça ulaşmak istediğimiz her şey bize kolayca gelir. Hayat amacımız çoğunlukla görmezden geldiğimiz ve açığa çıkmayı bekleyen bir yeteneği geliştirdikçe açığa çıkar. Buna işaretleri fark etme yeteneği diyebiliriz. Hayatını sürdürdükçe seni kendi yoluna yönlendiren bazı işaretlerle karşılaşacaksın. Dışarıdan bakıldığında sıradan olaylar gibi görünen bu işaretler sende farklı bir içsel durum oluşturacaktır. Bunlarla karşılaştığında eğer dikkatli isen bir işaretle karşı karşıya olduğunu bilirsin. Örneğin o anda anlam veremediğin bir heyecan duyabilirsin veya gelecekte o anıyı çok daha kolay hatırladığını fark edersin. Hatta o işareti alacağın güne uyandığında o gün farklı bir şey olacağını hissedebilirsin.

Eğer hayat amacını bilmek istiyorsan öncelikle buna niyet et. İşaretler geldiğinde onları tanıyacak berraklığa sahip olmayı iste. Niyetinin önünde sende yeni bir algı oluşturmasına izin ver. O zaman ipuçlarını yakalamaya başlayacaksın.

Örneğin bu ipucunu yakalamış biri kısa bir gezi makalesi okuduktan sonra o ülkeye yerleşmek için yoğun bir arzu duyabilir. Veya ruh eşini ilk gördüğü anda o kişinin çok özel birisi olduğunu anlayabilir.

İşaretleri görmek hayat amacına uygun yaşayan veya en azından buna niyet etmiş kişinin göstereceği bir beceridir. Hayat amacına uygun yaşayan insanlar bazen farkına bile varmaksızın bu işaretleri takip eder. Kendisi için en doğru kişilere yönelir, en doğru kitapları seçer. İçindeki o eşsiz heyecan duygusunu takip ederek adım atar.

İçe dönerek kendi iç sesini dinlemeye başladığında yapman gerekeni biliyor olacaksın. Her şeyi aynı anda bilmen gerekmiyor. Bir ölçüde bilinmemezlik hep olacak. Hayat amacına uygun yaşadıkça en azından bir sonraki adımını biliyor olacaksın.

Eğer hayatta ne yapman gerektiğini bilmiyorsan içindeki heyecan duygusuyla temasını kaybetmiş olabilirsin. Bu durumda çocukluk anıların sana yardımcı olacaktır. Çocukken oyun oynadığında nasıl hissettiğini hatırla. En sevdiğin oyun neydi? Oyun oynarken nasıl hissediyordun? Çocukken kendi gücünle nasıl kolayca temas kuruyorsan şimdi aynısını yapabilirsin. O duyguyu takip ederek hayatına getirebilirsin. O sadece geçmişine gömdüğün ve kazıp çıkarılmayı bekleyen bir hazine gibi seni bekliyor olacak.

Yazan: Cem Çiloğluİlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz