Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bu sözleri dinle 

Harekete Geçmek İçin Bu Sözleri Dinle- ERTELEME ve TEMBELLİK alışkanlığından kurtulmak için –Bazen adım atmak bile zor geliyor biliyorum.

Bazen kalkıp yeniden hayata karışmaya korkuyor bile olabilirsin.

Bazen her şeyi unutup, hatta gözlerini kapatıp uzak durmak istiyorsun ve belki de kendini önemsiz ve değersiz görüyorsun.

Bazen kararlar alıp ertesi gün unutuyor; hayatını değiştirmek istemene rağmen hak ettiğinden azına razı oluyor olabilirsin.

Bazen sabah gözlerini açtığında yataktan kalkmak ve o deli koşuşturmaya katılmak içini acıtıyor olabilir.

Başarısız olmak ve istenmemek gibi varlığını tehdit eden açmazlar ruhunu daraltıyor olabilir.

Eğer öyleyse sözlerime kulak ver…çünkü yalnız değilsin…

Biliyor musun; dünyanın en başarılı olmuş insanları da tıpkı böyle hissetmişlerdi. Hayatlarını değiştirmiş ve buna mutlulukla ulaşmış pek çok insan demin söylediğim zorlukları yaşamışlardı.

Biliyor musun; içinde bulunduğun durum ne kadar karanlık ve içinden çıkılamaz görünse de küçük adımlar atarak aydınlığa kavuşabilir. Hiçbir şey bir anda değişmiyor. Hiçbir insan hedeflerine zahmetsiz ve mücadelesiz ulaşmıyor. Biliyor musun; hayatını değiştirmek ve harekete geçmek için sadece tek bir karar yetiyor. Tek bir karar; küçük bir adım ve içindeki güce inanmak. Bu yolculukta ihtiyaç duyabileceğin şeyler sadece bunlar.

İlk önce küçük bir adımla başlayalım. Kilometrelerce yürümek değil, koşmak hiç değil. Yollar aşmak, dağlara tırmanmak, nefesin tükenene kadar çabalamak değil. Sadece küçük bir adım. Her sabah gözlerini açtığında bugün küçük bir adım daha atacağım diyebilmek. Ne yaparsan yap, her gün ve istikrarla küçük bir adım atarsan tüm hedefler ulaşılabilir oluyor. Tek bir adım atacaksın. Her gün yapacaksın. Vazgeçmeyeceksin. En önemlisi bu işte. Bu gün dünden bir adım önde olabilmek.

Şimdi sırada tek bir kararla hayatının değişmesini mümkün kılmak var. Bu karar kısa ve öz olmalı. Hayatımın mutlulukla, bereketle, hedefime doğru adım atarak, sevgiyle ve tam bir içsel tatminle geçmesine karar veriyorum. Net bir cümle kur. Deminki sadece bir örnekti. Dönüşmesini istediğin noktalar farklı olabilir. Her gün bu cümleyi tekrarla. Her gün yine ve yeniden karar vermen gerekiyor. Tekrarlar çok önemli. Unutma bilinçaltı tekrarlarla programlanıyor.

Son sırada en önemli nokta var; içindeki güce inanmak. İçindeki gücü bulmak veya içindeki gücü fark etmek değil dikkat edersen; inanmak… çünkü içindeki gücü aslında görüyorsun ama asıl takıldığın nokta o güce inanmamak. O gücün seni ayağa kaldıracağından, en onulmaz yaraları kapatacağından, hayatın zorluklarını aşmak için tek desteğin olduğundan emin değilsin. Gücü hep dışarıda bir yerlerde aramaya şartlanmış zihnine bunu anlatmak zor gelebilir. Güç dışarıda değil. Dış bir kaynaktan gelen hiçbir güç seni hayat yolculuğunda bir yerden bir yere taşıyamaz; sadece sana sahte bir ego verir; hepsi bu… O yüzden yaşamın güzelliğini saf bir sevinçle kucaklayan ve içinde kendini bildin bileli var olan; sonradan edinilen kimliklerin yapay ışıltısından uzak seni sen yapan o yüce güç. O güç senin bu yolculuktaki tek dayanağın. Sen bir kurban değilsin; sen köşeye atılmış değersiz bir varlık değilsin; sen kalabalıkların içinde yalnız ve terk edilmiş gibi hissetsen bile aslında var oluşun sevilen ve saygı duyulan bir parçasısın. Sen insan olma onurunu taşımaya karar vermiş ve böylece bedenlenmiş sonsuzluğun çocuğusun. Bunun ötesindeki hiçbir şeye, seni olduğundan daha az hissettirecek hiçbir düşünceye teslim olma. Kendi gücüne inan ve bu inançla harekete geç.

Ne zaman sonra desen, yarın desen, belki bir gün desen bu sözleri hatırla. Belirsiz bir geleceğe ertelediğin  her hayalin pişmanlık olarak başının üzerinde karanlık bir bulut gibi dolanır. Başının üzerindeki karanlık bulutları dağıt. Sen gözünü mavi gökyüzüne ve geceleri yıldızlarla örtülü kozmik mucizeye çevir…ve hiç usanmadan her yeni gün doğarken yine ve yeniden hayatı tüm gücünle kucaklamayı seç…

Yazan ve Seslendiren: Didem Çiloğluİlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz