Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çekim yasası 

EN ETKİLİ ve HIZLA GERÇEKLEŞEN ÇEKİM YASASI TEKNİĞİ- BUNU MUTLAKA ÖĞRENMELİSİN!

Bu çok etkili tekniğe geçmeden önce çok önemli ve temel bir gerçeği tekrar hatırlaman gerekiyor. Bunu her daim kendine hatırlatmalısın.

 

“Ben özümdeki ilahi güçle hayatımın hakimi ve yöneticisiyim.”

 

Niyetlerin ve düşüncelerin o kadar güçlü ki hayat senin başına gelen bir dizi olay değil. Senin kendine çektiğin bir dizi olayın oynandığı bir oyun alanı. Hayat senin başına gelenler değil; seninle ifade bulan bir dizi olayın hikayesi. Hayat hikayen senin kendi yazdığın bir kitap gibi; bölüm bölüm çeşitli karakterleri hayatına çekerken ve bu karakterlerle meydana gelen olayları deneyimliyorsun. Sen aciz ve güçsüz değilsin. Bu düşünce şu ana kadar seni pençesine aldığı için tüm gücünü teslim etmiş bekliyorsun. İlk önce gücünü geri almak için bu şartlanmış ve koşullanmış halden çıkmalısın. Sen kaderin elinde savrulmuyorsun; hayat senin başına gelen talihsiz olaylar zinciri değil ve sen de gücünü dış koşullara teslim etmiş bir kukla değilsin. Sen evrenin sevilen ve saygı duyulan bir varlığısın. Özündeki gücü hatırlaması gereken yüce ve kutsal bir varlıksın.

 

Şimdi tekrar edelim:

“Ben özümdeki ilahi güçle hayatımın hakimi ve yöneticisiyim.”

 

Ne zaman kendini çaresiz, savrulmuş, mutsuz, güçsüz ve yorgun hissedersen bu olumlamayı tekrar et. İçinde uyanan gücün farkında olmaya başlayacaksın. Farkında olmak fark yaratır. Farkında olmak farklı bir enerjinin içinde uyanması demektir. Hiçbir eyleme ihtiyacın yok; sadece farkında olman yeterli.

 

Şimdi Neville Goddard’ın milyonlarca insanın hayatında değişim yaratan ve niyetlerini hızla hayatlarında gerçekleştirmelerini sağlayan tekniğine geçmeye hazırsın.
GEÇMİŞİ YENİDEN KURGULAMA TEKNİĞİ:

Şu anda bulunduğun konum ve yaşadığın hayat geçmişindeki düşünce şeklinin ve inanışlarının bir sonucudur. Şu anki sen geçmişteki senin bir kurgusudur. Geçmişte nasıl düşündüysen, nasıl konuştuysan, neye inandıysan şu anda o insan olmuş haldesin.

 

Örneğin; geçmişinde okulda “başarısız” tabir edilen bir öğrenci olmuşsan ona göre şekillenen bir dizi düşünce ve duygunun etkisiyle bugüne gelmişsin demektir. Sınıfın arkalarında oturan, vasat, ite kaka geçer not alabilen, öğretmenlerin pek itibar etmediği, arkadaşlarının gözünde belki biraz haşarı ve sıradan bir öğrenci. Bunun etkilerini bugün görüyorsundur. Başarısızlığı üzerine nasıl da giydiğini, sıradanlığı nasıl da kabul ettiğini ve tüm bunların etkisiyle bilgiden ve öğrenmeden nasıl uzak durduğunu görüyorsundur. İş hayatında da aynı etkilerle hareket etme eğiliminde olduğunu görürsün ve hayatının her alanında o sınıfın arkalarında oturan kimselerin pek fark etmediği haşarı öğrenci olmaya devam edersin. Orada oluşan hisler bugün sana eşlik eder. Geçmişindeki bu duygular ve düşünceler kim olduğunu inşa etmiştir.

O sırada kök inançların da oluşur ve yaşamını yavaşça şekillendirmeye başlar:

– Başarı benden uzak.

– Ben başarılı olmaya yetersizim.

– Ben sıradan ve dikkat çekmeyen bir insanım.

– Ben en iyisi olmaya layık değilim.

 

Geçmişi yeniden kurgulama tekniği çok ilginç bir gerçek üzerinde durur. Geçmiş taşa yazılmış değildir. Geçmiş yeniden kurgulanabilir. Geçmişi şu anda olmak istediğin kişi olmak için yeniden gözden geçirebilir ve yeniden düzenleyebilirsin. Bunu yaptığında şaşırtıcı bir şekilde hayatın değişir; hem de hızla ve radikal bir şekilde.

 

Şimdi bir örnek üzerinden geçmişi yeniden kurgulama tekniği adım adım takip edelim:

 

Bu örnekte patronu tarafından kötü davranılan bir kişiyi ele alıyoruz. O gün bu kişi patronu tarafından yaptığı işin beğenilmemesi nedeniyle kötü konuşmalara maruz kalmıştır. Gece yatağa yattığında uyumadan önce bu tekniği kullanarak yaşadığı günü farklı bir şekilde düşünür. Tekrar olayı kafasının içinde canlandırır fakat bu sefer patronu onu azarlamak yerine yaptığı işi beğendiğini ve takdir ettiğini söyler. Bu canlandırma esnasında kişi zihninde aynı senaryoyu olabildiğince net canlandırmaya çalışır. Tek değiştirdiği kısım patronun tavrı ve konuşma şeklidir. Olayı kafasında tamamen farklı bir şekilde yeniden kurgular. Patronunun işe baktığını ve onu yaptığı işten dolayı tebrik ettiğini düşünür. Bundan çıkan pozitif duyguyu hissederek uykuya geçer. Bu senaryoyu aynı şekilde üst üste 4 veya 5 gece boyunca bu şekilde düşünür ve iyi hissederek uykuya geçer. En fazla 5 tekrardan sonra zihin olayı kötü bir şekilde anımsamaktan vazgeçer ve negatif duygular yok olmaya başlar.
GEÇMİŞİ YENİDEN KURGULAMA TEKNİĞİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Bu çok kolay ama etkili teknik hafızada negatif duygular bırakan geçmiş anıların dönüştürülmesini sağlar. Her gece sana kötü izler bırakan tek bir anı üzerinde çalışman gerekir. İlk önce bu anıyı olabildiğince net bir şekilde zihninde canlandırmalısın. Ardından sana kötü his veren can alıcı bir anı tamamen tersine çevirerek veya olumlu bir şekle dönüştürerek düşünmelisin. Olayı bu şekilde yaşanmış halde zihinde canlandırdığında ortaya çıka pozitif duyguyu tam anlamıyla hissetmeye çalışmalısın. His ortaya çıktıktan sonra iyice sakinleşmeli ve bu şekilde uykuya geçmelisin. İstersen bu şekilde değiştirdiğin olayı zihninde 2 veya 3 kez tekrarladıktan sonra uykuya geçebilirsin. Bunu 4 veya 5 gece tekrar etmelisin. Bu sürede hafızanda kötü duygularla özdeşleşmiş olan olay dönüşecek ve sende kötü hisler yerine olumlu duygular uyandırmaya başlayacaktır. Her seferinde tek bir anı veya olay üzerine odaklanmalısın. Olayın sende bıraktığı negatif duygular çok güçlü ise daha uzun süre üzerinde çalışabilirsin.

 

NEDEN GEÇMİŞİ YENİDEN KURGULUYORUZ?

 

Pek çok kişi bunun bir çeşit kendini kandırma şekli olduğunu düşünerek karşı çıkabilir. Oysa burada yapmaya çalışılan şey zihnin çok önemli bir özelliğini insanın kendi lehine kullanmaya çalışmasıdır. Olayları hatırlarken insan tüm kurguyu tamamen kendi algısına göre çarpıtarak düşünür. Yani çok net olarak hatırladığını düşündüğün bir olay bile aslında zihninde bir dizi değişikliğe uğramıştır. Bir çok ayrıntı yok olmuş, konuşmalar farklı şekle bürünmüş ve kendi psikolojik durumunuz olayı farklı bir gözle görmeni sağlamıştır. Kısacası anılar zaten her seferinde küçük küçük değiştirilerek hatırlanır ve bu süreçte ister istemez yeniden kurgulanır. Bu zihnin ve hafızanın çalışma şeklidir. Özellikle eski anılarının bir çoğu zaman içinde olduğu halinden çok farklı bir senaryoya bürünür ve buna engel olman imkansızdır. Bir de anılar üzerine insanlarla konuştuğunda her seferinde anımsadığın şekildeki bu olayların negatif hislerini tekrar tekrar yaşarsın. Böylece sende iz bırakan bu anı yaşadığın gerçekle tam örtüşmese de bıraktığı hisler aynı canlılıkta devam eder. Olumsuz duyguları konuşarak ve anlatarak bu şekilde canlı tutarsın.

Neville Goddard’ın bu tekniğinde ise zihnin farkında olmadan yaptığı çarpıtmayı insanı iyi hissettirecek biçimde değiştiriyoruz. Süreci negatif duygulardan pozitif duygulara döndürüyoruz. Bu şekilde negatif duygusal izleri silerek yerine pozitif duygusal etkiler bırakıyoruz.

 

ÇEKİM YASASINA GÖRE BU TEKNİK NASIL ÇALIŞIR?

 

Geçmiş anılarının bugün geldiğin noktayı belirlediğini biliyorsun. Geçmişteki duygusal izlerin oluşturduğu çekim alanı seni bugün bulunduğun konuma getirmiş durumda. Burada yaptığın bu çalışma şu anda içinde bulunduğun olumsuz halin tamamen dönüşmesini sağlıyor. Hem de çok hızlı bir şekilde. Hafızandaki rahatsız edici anıları ve yaşanmışlıkları bugün olmasına niyet ettiğin hayatı biçimlendirecek şekilde değiştirdiğinde niyetlerinin hızla gerçekleştiğini görüyorsun. Hayatınız şu anda istediğin şekilde biçimlendirebiliyorsun.BAŞKALARI İÇİN NİYET ÇALIŞMASI YAPARAK ÇEKİM YASASINI NASIL ÇALIŞTIRABİLİRSİN?

Şimdi göstereceğimiz çalışma Neville Goddard’ın kendi hayatında uyguladığı ve her seferinde yüzde yüz işe yaradığını söylediği çok etkili bir yöntem. Bu yöntemi kullanarak sevdiğin bir insanın hayatına muhteşem bir dokunuş yapabilirsin. Bu dokunuşla onun hayatında gerçekleşmesini çok istediği bir niyetini gerçekleştirmesi yönünde destek olabilirsin. Eğer bu çalışmayı yaptığın kişi kendi hayatında bu niyetini gerçekleştirme yönünde ilerliyorsa onun hayatındaki bu olumlu değişimi sen de görüp mutlu olabilirsin ve belki de bir insana verebileceğin en güzel hediyeyi vermiş olursun.

 

TELEFONDA HAYAT DEĞİŞTİREN DOKUNUŞ ÇALIŞMASI:

Bu çalışma için bir örnek üzerinde açıklama yapacağız. Goddard bir yakının kendisini arayarak şöyle dediğini söyler:

” Biliyorum 50 yaşındayım ama o işe girmeyi çok istiyorum. Benden çok gençlerinde de başvurduğunu bildiğim için şansım çok düşük ama yine de başvurumu yaptım.”

Bu sözleri duyan Goddard telefonu kapatır kapatmaz zihninde konuşmayı şu şekilde değiştirip aslında arkadaşının ona şu şekilde konuştuğunu düşünüyor:

” Gençlerin de başvurduğu o işe bende başvurdum ve kabul edildim. Çok iyi bir maaş ve koşullarla yeni işime başlamak üzereyim ve çok mutluyum.”

Zihninde konuşmanın bu şekilde geçtiğine dair 3-4 tekrar yapıyor ve hepsi bu kadar. Anlattığı örnekteki kadın onu 4 gün sonra arıyor ve işe çok iyi bir maaş ve koşullarla kabul edildiğini söylüyor. Neville Goddard’ın dediğine göre bu telefon çalışması her seferinde şaşmaz bir şekilde işliyor.

 

ÇALIŞMAYI NASIL YAPABİLİRSİN?

Günümüzde asıl haberleşme aracımız telefon olmuş durumda. Bu çalışmada hayatına dokunuş yapmak istediğin kişiyle telefonda konuştuğunu hayal ediyorsun. O kişinin niyeti doğrultusunda olayı gerçekleşmiş bir biçimde telefonda sana haber verdiğini zihninde canlandırıyorsun. Tüm konuşmayı net bir şekilde düşündükten sonra kişinin niyetinin gerçekleştiğine dair sözlerini zihninde 3 veya 4 kez tekrar ediyorsun. Gerçekte seni telefonla aramış ve söylemiş olması gerekmiyor. Bu çalışmada tüm haberi sana telefonda mümkün olan en net ve kısa cümlelerle haber verdiğini düşünüyorsun. Tüm çalışma bu kadar.
NİYETLERİNİN GERÇEKLEŞMESİNE HAZIR MISIN?

Tüm bu basit ama hayat dönüştürücü çalışmalarla zihnini doğru ve kendi hayat yolunu aydınlatacak şekilde kullanmaya başlayabilirsin. Zihnini doğru bir şekilde kullanmayı öğrendiğinde kendindeki gücü hayatının gerçekliği üzerinde nasıl da olumlu bir biçimde kullanmaya başladığını göreceksin. Tüm bu süreçte bu güzel gelişmelere hazır olduğunu ve sevgiyle kabul ettiğini belirtmelisin. Sevgiyle ve şükrederek hayatından çıkan bereketli enerjilerin tüm insanlığın yararına olması konusundaki dileklerini de her gün tekrarlamayı unutma. Sen bu yüce kozmik düzenin sevilen ve saygı duyulan bir parçasısın. Yoluna ışık olması için bu videomuzu da demin söylediğim niyetlerle bitiriyoruz. Sevgi ve ışıkla kal.

 

Niyetlerimin benim ve bütünün hayrına olacak şekilde gerçeklemesine hazırım. Hayatımda tüm olumlu değişimleri sevgi ve şükranla kabul ediyorum.

Yazan ve Seslendiren: Didem Çiloğlu

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz