Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bu sözleri dinle 

ÇEVRENDE NEGATİF ENERJİ Gönderen Kişilerle Baş Etmek İstiyorsan BU SÖZLERİ DİNLE!Bazen çevrene hayatı sana zorlaştırmaya çalışan insanlar toplanır. Üstelik bu kişiler hayatından çıkarabileceğin kişiler değildir. Bazen aile üyeleri, bazen iş arkadaşları, bazen en yakınındaki görüşmek zorunda olduğun kişilerdir. Bu durumda bile olumsuz enerjilere kapılmadan güçlü, sakin ve hatta mutlu durabilmenin yolları vardır. Hayatın hep seçimlerle el ele yürüdüğünü unutma ve böylesi bir durumda da doğru seçimlerle huzur dolu bir yolda yürüyebileceğini göstermeme izin ver…

  1. DUYGUSAL MESAFE KOY: Mesafeler aradaki kilometrelerle değil daha çok iç dünyandaki duruşunla alakalıdır. Duygularınla yoğunlaştığın bir konu veya kişi sana o anda her şeyden ve herkesten daha yakındır. Duygular olumlu veya olumsuz seni insanlara yakın tutar. Zihninde o kişinin düşüncesi varsa, ona duygular besliyorsan bu kişi o anda sana yakındır. Üstelik her zaman sevgi dolu düşüncelerle de değil, üzüntülü hatta yıkıcı hislerle de o kişiyi kendine yakınlaştırırsın. Duyguların mesafe koyabilmenin anahtarıdır. Duygu oluşmadığında, iyi veya kötü tarafsız bir alanda, etkisiz bir enerjinin içinde kaldığında duygusal mesafe koymuşsun demektir. Bunu başarmak başlarda oldukça zor gelebilir ama zamanla her konuda olduğu gibi bunda da geliştiğini göreceksin. Merkezinde kaldığında; merkezindeki huzurlu ve farkında olan özünde bağlantılısın. Bu alana kimse ama kimse giremez. Yanında oturan ve seni sözleriyle rahatsız eden bir kişi bile bir anda etkisini yitirebilir. İçinde ona karşı bir duygu oluşmadığında bu kişi bunu hemen hisseder. Birbirimize görünmez ama çok güçlü enerjisel bir alanda bağlantılı olduğumuzu hep hatırla. Bu kişi senin merkezinde olduğunu bilir. Buna tepkisi daha da sinirlenmek ten garip bir şekilde korku duymaya kadar geniş bir skalada gerçekleşir. Sen ise sadece sağlıklı duygusal mesafende olan biteni izlersin. İzleyici konumda kalabilmenin yaydığı olumlu enerjilerle kuşatılırsın. Ne kadar bu hali bozmadan kalabilirsen o kadar ruhsal gelişme kaydedersin ve bir müddet sonra bu insanların sana bunu öğretmeye gelmiş ruhsal rehberler olduğunu bile fark edebilirsin. İşte bu aşamada artık hayatında yepyeni bir dönem başlar…

 

  1. İPTAL EDİYORUM ÇALIŞMASI YAP: Bazen öyle ortamlar oluşabilir ki çevrende olumsuz konuşmalar yapılıyordur ve senin orayı terk etme imkanın yoktur. Zihnine dolan bu olumsuz düşüncelerin seni ele geçirmemesi için yapabileceğin çok kolay ama etkili bir çalışma da “iptal ediyorum” çalışmasıdır. Bu çalışmada sana söylenen veya çevrede konuşulan düşük titreşimli ve negatif düşünceleri kendi içine almamak ve bunlardan etkilenmemek için zihninden bu kısa cümleyi tekrarlarsın. Örneğin; bir arkadaş ortamındasın ve herkes hem fikir etmiş gibi ortak negatif bir düşünce üretiyor. Bu o kadar sık tekrarlanan bir senaryodur ki! Bir anda “tüm erkekler işe yaramaz” “bütün ilişkiler sahte” “gün be gün her şey daha da berbat oluyor”dur. Böyle ortamlarda herkes birbirinin olumsuz düşüncesini büyütme eğiliminde olur. Sessiz kalıp tüm bu düşünceleri iptal ettiğini içinden tekrarlayabilirsin. Bir arkadaşın “Zaten doğru dürüst tek bir ilişki yok” dedi. Sen içinden “Bu olumsuz düşünceyi iptal ediyorum” diyebilirsin. Aynı çalışmayı sana kötü sözler söylendiğinde de yapabilirsin. Sana gönderilen olumsuz bir enerjiyi almamak ve kabul etmemek her zaman senin elinde. Sana söylenenlere içinden “Bana söylenenleri iptal ediyorum. Tam aksini kabul ediyor ve hayata geçiriyorum” diyerek kötü etki almamayı seçebilirsin.

   1. KENDİNE DEĞERLİ ZAMAN VE UĞRAŞ YARAT: Çevrendeki negatif insanların seni ellerinin altında ve hemen ulaşılabilir konumda bulmasını engellemelisin. Bunun en güzel ve senin gelişimine en çok katkısı olacak yolu kendine değer verme zamanı da diyebileceğimiz özel ve yaratıcı uğraşların olduğu zamanlar yaratmaktır. Bu zamanlarda kimseye ayıracak vaktin yoktur ve yapılacak işlerin vardır. Gerçekten de kendi kendine değerli zaman geçirmeyi öğrenmek ve bunu hayata geçirmek çok değerli bir hayat becerisidir. Bu öyle bir beceridir ki seni hem ruhsal olarak güçlü kılacak hem de olumsuz enerjilerden doğal olarak uzak tutacaktır. Çevrendeki yıkıcı enerjilere açık olmanın bir önemli nedeni de boş vakitlerinin çok olmasıdır. Boş vaktinde yalnız kalma becerisini geliştirmemişsen bu insanlara da açık hale gelirsin. Kendine değerli zaman yarattığında hiç bilmediğin bir beceriyi geliştirmeye çalışabilir, meditasyon yapabilir, defterine kısa hikayeler yazabilir, yürüyüş veya spor yapabilir ve en önemlisi kendini geliştirebileceğin kitaplar okuyabilirsin. Burada saydıklarım sınırlı sayıda öneriler; kişiliğine ve zevklerine göre daha yapılacak onlarca geliştirici aktivite var. Örnek bir senaryoda iş yerinde olumsuz enerjilerle kuşatılmış birisini ele alalım. Öğle tatillerinde olumsuz konuşmalara maruz kalmaktansa güzel bir kitapla kenara çekilebilir. Kendi kendinin dostluğundan zevk alan birisi çevreden de ilgin tepkilerle karşılaşır. İlk başlarda bunun geçici bir heves olup olmadığını test eden çevredeki olumsuz kişiler ardından buna enteresan bir şekilde saygı göstermeye başlayacaklardır.

   1. SEN OLUMLU VE MUTLU BİR ENERJİ GÖNDER: Şimdi bunu söylemek çok kolay gel de uygula dediğini duyar gibiyim ama çok önemli ve etkili bir gerçeği anlatmadan geçmek istemiyorum. Evrende benzer enerjiler birbirini çeker ve zıt enerjiler birbirini iter. Bu evrensel yasayı hayata uyguladığında görürsün ki olumsuzluk yaratanlar yine olumsuz enerjilerle beslenmektedir. Senden çıkan üzüntü, kızgınlık veya hayal kırıklığı gibi duyguların yarattığı titreşim bu frekanstaki insanların adeta besini gibidir. Onları besleyerek bu tarz ilişkilerin daha da kalıcı olmasına katkıda bulunursun. Yani çoğunlukla verdiğin tepki öfkeyse ve bu öfkenin de etkisiyle kavga ediyorsan aslında bu enerji formatında o kişiyi besliyorsun demektir. Oysa tam aksini yapabilirsen ve iradeni bu yönde kullanabilirsen tam aksi bir durum yaratırsın. Deminki örnekteki insanla kavga etmez sakin kalırsan veya en azından kızgın bir tonda olmayan sözlerle konuşabilirsen onun beklediği bir enerji formatından çıkmış olursun. Bu o kadar sarsıcı bir etki yaratır ki sırf bunu deneyimlemek için bile denemelisin. Zaten etkisini görünce iradeni bu yönde kullanmanın seni çok güçlü kıldığını da göreceksin. Nötr kalabilmeyi bile başardığında karşındaki kişi fişi çekilmiş gibi olacaktır. Ezberi bozulan tüm insanlarda olduğu gibi şaşıracak ve belki de bu şaşkınlığın etkisiyle seni daha da fazla kışkırtmaya çalışacaktır. Sakinliğini koruduğunda senden çıkan muazzam gücü fark edecektir. Evet, sakinlik ve dinginlik muhteşem bir güçtür. Şu güne kadar sesi en yüksek çıkanın güçlü olduğunu kabul eden toplumsal bir normun dışına çıktığında karşılaştığın şey seni çok güçlü kılacaktır. Zıt enerji göndermeye devam ettiğinde doğal olarak bu ilişki çemberinde uzaklaştığını göreceksin. Özel bir çaba göstermeden mutlu ve olumlu insanlarla ve ilişkilerle çevrelenmeye başladığında hayatının da harika bir dönüşüm geçirdiğini anlayacaksın.

Yazan: Didem Çiloğlu


İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz