Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çekim yasası 

Bu NLP tekniğiyle hayatınıza PARA YAĞDIRIN!
Nihayetinde hayatınıza bolluk, bereket ve parayı çekmek için yapmanız gereken tek bir şey vardır. Kendi titreşiminizi paranın titreşimine uyumlamak. Hayatında bereket olan kişiler bilerek veya bilmeyerek kendi titreşimlerini sürekli bu alanda tutarlar. Eğer kendimizde bereketin eksik olduğunu hissediyorsak hayatımıza bereketi çekmek için ilk başta bilinçli bir çaba ile yola çıkmamız gerekir.
Şimdi vereceğimiz egzersiz ile beden ve zihni kullanarak bereket titreşimine uyumlanabilirsiniz. Bunun için bereket titreşimi ile ilişkilenmiş hissetme ve davranış biçimlerini yakından incelememiz gerekir. Bu titreşim alanında kalmayı öğrendikten sonra NLP eğitimlerinde öğretilen çapalama tekniği ile bu alandaki hislerimize bir hatırlatıcı koyarız. Bu hatırlatıcı bizim çapamızdır. Bu sayede aynı bir çapanın gemiyi denizde sabit tutması gibi biz de kendimizi bereket alanı içinde sabit tutabiliriz.
Egzersizi yaparken bir süreliğine eski deneyimlerinizi kenara koymanızı öneriyoruz. Her zamanki zihin ve duygusal halinizi bu egzersize taşımaktan kaçının. Hayat deneyimleriniz size daha önce ne vermişse versin, ona inanmama gücünüz ve hakkımız vardır. Alan Watts’ın dediği gibi “5 dakika önce olduğunuz kişi olmaya devam etmek zorunda değilsiniz”
Şimdi sakin bir yerde oturun. Bir kaç defa derin nefes alın. Kendinizi çok zengin, finansal olarak tamamen güvende, hatta ömrünün sonuna kadar yaşamaya yetecek paraya sahip biri düşünün.Şimdi şu sorulara içinizden yanıt verin:
Milyarder biri olarak nasıl bir ortamda olduğunuzu hayal ediyorsunuz?…
Yanınızda kimler var?…
Bu muzzam servete sahip bir kişi olarak hayatınızda neler oluyor?…
Size göre çok parası olan bir kişinin zenginliğini gösteren öğeler nelerdir?…
Daha önce yapmaktan çekindiğiniz planlardan hangilerini gerçekleştiriyorsunuz?…
Bu kadar paraya sahip biri olarak neleri yapıyorsunuz?…
Zengin biriyken nasıl bir hayat rutininiz var?…
Şimdi biraz daha detaya inelim. Diyelim ki alış verişe çıktınız. Çok zengin biri olarak nasıl bir ortamda alış veriş yapıyorsunuz ve ne satın alıyorsunuz?…
İstediği an, istediğini her şeyi satın alabilen biri olarak alış verişinizi yaparken tavırlarınız nasıl?…
Zengin birinin beden dili ile davranırken nasıl hissediyorsunuz?…
Zihninizin zemininde “istediğim her şeyi alabilirim” bilgisi var. Düşünün ki bu sabah uyandınız ve bu his sizde doğal olarak var. Bu hisse sahipken etrafa nasıl bakıyorsunuz?…
Yürürken adımlarınızı nasıl atıyorsunuz?…
Duruşunuz nasıl?…
Şimdi , bir yerde, belki hoş bir kafeye oturup dinlendiğinizi farz edelim.
Oturuşunuz nasıl?
Elleriniz nerede duruyor?.. Omuzlarınız, gövdeniz, bacaklarınız nasıl duruyor?…
Sakince dururken yüz ifadeniz nasıl?…
Alışverişte aldıklarınıza nasıl bakıyorsunuz?…
Alış veriş torbalarınızı inceleyin. Sizde nasıl bir his uyandırıyor?…
Eğer bir gayrımenkul aldıysanız üzerinde resminiz olan tapuya veya kafenin önüne park ettiğiniz yeni arabanıza bakın. Neler hissediyorsunuz?
Eğer sevinçli iseniz sevincinizi inceleyin. İsterse bu aldıklarından daha yüzlercesini alabilecek biri olarak nasıl hissediyorsunuz? Sevinmeniz zengin bir insanın sevinmesi gibi mi?…
Şimdi bunları satın aldığınız zamana dönelim…
Zengin biri olarak bunları alırken tavrınız nasıl?..
Evi veya arabayı size satan temsilci ile nasıl konuşuyorsunuz?..
Satıcı ile konuşurken beden diliniz nasıl?..
Şu an zengin biri olarak isterseniz daha büyük, daha nitelikli bir ev alabilirsiniz. Aldığınız şey bir arabaysa istediğiniz modeli, istediğiniz aksesuarlarla alabilirsiniz. Belki 10 dakika sonra istediğinizi almış olarak buradan çıkacaksınız. Bu haldeyken satıcı sizinle nasıl konuşuyor?..
Şimdi istediğiniz tüm özellikler belirttiniz. Satıcı size fiyat çıkarıyor. Özellikler ekledikçe satıcının hesap makinesindeki rakam artıyor. Zengin bir kişi olarak kabaran bu rakama nasıl bakıyorsunuz?…
Hatırlayın. Fiyatı ne olursa olsun bunun gibi yüzlerce ev, araba, yat ve benzerini alabilirsiniz. Bu zengin haldeyken rakamlar size ne ifade ediyor?…Zengin bir kişi olmayı her yönüyle iyice hayal etmeye zaman ayırın. Bu kişi olarak davranışınız, duruşunuz, yüz ifadeniz, konuşma biçiminiz, çeşitli durumlara verdiğiniz tepkiler ve paraya bakış açısınız nasıl? Tüm bunları iyice düşünerek içinize sindirin. Düşündükçe bu kişi olun. Görebildiği her şeyi satın alabilecek birinin gözleriyle dünyaya bakın.
Bu duyguya odaklandıkça onun bedeninizde nasıl yayıldığını gözlemleyin. Şimdi içinizde bu duyguyu en üst seviyeye yükselttiğinizde bir elinizle diğer avuç içine bastırın. Hafifçe bastırmak yeterlidir. Bu sırada duyguda kalmaya devam edin. 4-5 saniye kadar avuç içine baskı uyguladıktan sonra bırakın. Ardından sakince bir kaç derin nefes alarak çalışmayı tamamlayın.
Biraz önce duygusal bir çapa oluşturdunuz ve bunu zengin bir insan olma hali ile ilişkilendirdiniz. Bundan sonra ne zaman aynı hissetme biçimine geri dönmek isterseniz avuç içinize bastırarak onu çağırabilirsiniz.
Ama öncelikle çapamızın çalışıp çalışmadığını test edelim. Şimdi avuç içinize bastırın. Eğer çalışmayı doğru yaptıysanız zengin kişiye ait tüm duyguları yeniden hissetmeye başlayacaksınız. Eğer işe yaramadıysa daha sakin ve konsantre olabildiğiniz bir zamanda adımları tekrar edin.Çapanın çalışmamasının bir nedeni de kurduğunuz hayalin bilinçaltını çok etkilememiş olmasıdır. Bu tür bir içsel çalışma yaptığınızda kendi değer yargılarınızla tamamen barışık olmanız gerekir. Gerçekten etkilendiğiniz şeyleri hayal etmeli ve duyguyu zorla yükseltmek yerine kendiliğinden yükselmesine izin vermelisiniz.
Bu noktada imgelerinizi mümkün olduğunca kişiselleştirin. Sırf başkaları değerli buluyor diye belirli öğeleri düşünmeye çalışmayın. Sizin zenginlik algınız diğer herkesden farklılık gösterebilir. Derinlemesine düşünerek size en çok zenginliği çağrıştıran imgeleri bulun. Bunu yaparken hayallerinize sınır koymayın. Burada önemli olan duyguyu rahatça yükseltebilmek ve ona kaptırabilmektir.
Çalışmayı doğru şekilde yaptığınızdan emin olduktan sonra onu bir kaç gün boyunca günde iki kere yapın. Bir zaman sonra çalışmanın etkisi iyice yer edecek ve sadece avuç içine bastırarak anında zenginlik hislerini çağırır duruma geleceksiniz. Bundan sonra güne başlarken bir kere avuç içinize bastırın. Ayrıca gün içinde ihtiyaç duyduğunuz anlarda veya aklınıza geldiğinde zenginlik çapanıza basarak o güzel duyguyu çağırın. Zamanla bereket ve zenginlik hisleri hayatınızın normal bir parçası olmaya başlayacak ve hayatınızda buna uygun değişimler göreceksiniz.

 

Yazan: Cem Çiloğlu

Seslendiren: Didem Çiloğlu


İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz