Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

Blob Ağacı KİŞİLİK TESTİ

Bir başka kişilik testi ile sizlerle birlikteyiz. Bu seferki testimiz duygusal zeka gelişimi konusunda uzman olan İngiliz psikolog Pip Wilson tarafından geliştirildi. Asıl olarak çocukların okuldaki uyumunu test etmek için hazırlanan bu test yetişkinlerde de oldukça doğru sonuçlar veriyor. Biz bu teste kendi yorumlarımızı da ekledik.

İsterseniz hemen testimize geçelim.

Şimdi göstereceğimiz resmi detaylıca inceleyin. Resmi inceledikten sonra size en yakın gelen 3 karakteri seçin. Bu karakterler hayatınızın bu döneminde sizi anlatmaktadır. Pek çok karakter olduğu için dilerseniz videoyu durdurup inceleyebilirsiniz.

Eğer seçiminizi yaptıysanız karakterlerin hangi anlama geldiğini açıklayabiliriz.1,3,6 ve 7 numara

Bu numaradaki karakterlerin hepsinin motivasyonu yüksektir ve mücadeleden kaçmazlar. Aralarındaki fark zorluklar karşısında hayata ve kendilerine duydukları güvenin derecesidir.

1 numara yerini sallantılı görmektedir. Her işi kendi yapmaya çalıştığı için zaman zaman zorlanabilir. Onun sınavı başkalarına güvenmek ve yardım almayı kabul etmektir.

3 numara başkalarından aldığı destek sayesinde sağlam bir başlangıç yaptığını hisseder. Gitmesi gereken yolun çok uzun olduğunu için için bilmektedir. İhtiyacı olan tek şey deneyimdir.

6 numara kendine güvenli ve deneyimlidir. Onun öğrenmesi gereken yeni perspektiflere açık olmak ve her şeyi bildiği yanılgısına düşmemektir.

7 numara kendine güven ve motivasyon konusunda dengeye ulaşmış kişidir. Onun sınavı güvenli pozisyonuna tutunmamayı seçmek ve bir konuda yeniden acemi olmanın heyecanına kendini bırakabilmektir.2,11,12,18 ve 19 numara

Bu numaraları seçtiyseniz iletişim yönünden güçlü birisiniz demektir. Ayrıca arkadaşlara, ailenize ve yakın çevrenize yardım eli uzatmaktan çekinmiyorsunuz.

2 numara sadece yardım etmiş olanın hazzı için insanlara yardım eli uzatabilir.

11 ve 12 numaranın arkadaş çevresi geniştir. İş ilişkilerinde bile dostluk kurduğu kişilerle daha iyi çalışır.

18 numara tipik bir destekleyici aile babası özelliği taşır. Ailesinin mutluluğu her şeyin üzerindedir.

19 numara tam bir kötü gün dostudur. Zor durumları aşma konusunda tecrübelidir.4 ve 5 numara

Bu numaraları seçen kişiler dalgasız ve az riskli bir hayatı tercih ederler.

4 numara hayatın dengelerini dikkatle gözetir. Başarılı olmayı ister ama bunun getireceği risk ve zorlukları hoş karşılamaz. Onun öğrenmesi gereken hayatın zorlukları karşısında moralini bozmamak ve her inişin bir çıkışı olduğunu hatırlamaktır.

5 numara kendini yorgun hisseder ve motivasyonu düşüktür. Daha fazla hayat enerjisi toplamak için dinlenmeye ve içe dönmeye ihtiyacı vardır. O, bu durumun geçici olduğunu ve hayatının bu döneminde yeniden ayağa kalkacak gücü toplamak için beklediğini bilmelidir.9, 13 ve 21 numara

13 ve 21 numara olumsuz düşüncelere fazla prim veren bir yapıya sahiptir. Bunlar kendini dış dünyaya kapamaya meyilli kişilerdir. Bir noktada seyirci olmayı bırakıp hayata karışarak mutlu olmayı öğrenmelidirler.

9 numara da 13 ve 21 gibi kendi dünyasındadır.  Ama o mutludur ve kendine yeter bir alana sahiptir. O, büyük beklentilerin insanı değildir. Onun sınavı içindeki mutluluğu başkalarıyla paylaşarak arttırmayı öğrenmektir.

16 ve 17 numara

Bu numaralar ister aile ister eş olsun, yakın bir ilişkide ortaya çıkan zorlukları incelemeli ve kendilerini değiştirmelidirler.

16 numara duygusal şantajlardan korunma konusunda kendini geliştirmelidir. Yardımsever doğasının suiistimal edilmemesi için çalışmalıdır.

17 numara kendi ayakları üzerinde durma konusuna eğilebilir. Yakın ilişkilerden beklentisini abartmamalı ve insanlara özgürlük alanı tanımalıdır. Onun sınavı kendine yeter bir birey olmak ve bu yeterlilik hali içindeyken ilişki kurmayı öğrenmektir.

14 ve 20 numara

14 ve 20 numaralar çok duygusal kişilerdir. Her ikisinin de kendine has bir yalnızlığı vardır.

14 numara duygusal olarak yaralanmaya açık olduğundan yalnız kalmak ister . Hayatının bu döneminde kendini yaralanabilir hissetmektedir. O, kendisine uzatılan yardım elini kabul etmeli ve içinde bulunduğu durumun geçici olduğunu bilmelidir.20 numara zirvede olmanın verdiği yalnızlığı yaşamaktadır. Temelde kendi halinden hoşnuttur ve kendini başarılı görmektedir. İyi hissediyor olsa bile o, durumunu değerlendirmelidir. İnatçılığa kapılmamalı ve başkalarının görüşlerine de önem vermelidir.

10 ve 15 numara

10 ve 15 numaralar dünya ile barışık ve mutlu hayat süren kişilerdir.

10 numara kendi dünyasının sınırlarını tam olarak belirlemiştir. O insanlardan uzak durmasına rağmen iyi bir öğretmen ve tarafsız bir gözlemcidir.

15 numara hayatın tam ortasında mutlu olmayı öğrenmiştir. Elindekilerin kıymetini bilir. Yakın çevresiyle temas halindedir.

8 numara kendi içine kapanmayı tercih etmiş biridir. Kimsenin bakmadığı uzaklara baktığından eşsiz bir bakış açısına sahiptir. Kendine biçtiği yalnızlık zamanı bittiğinde çok güzel paylaşımlarda bulunabilir.

Testimiz doğru çıktı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


 

Kaynakça:

  1. https://trendingposts.net/trending-news/blob-tree-test-to-unlock-personality/?fbclid=IwAR1HvQ0ShVxR3Cq4fYN1OMYBE1VXjETWWzM1xQrclo1u7dYTrTHxSKn3pmc
  2. https://www.blobtree.com/blogs/news

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz