Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ruhsal farkındalık 

ASTRAL SEYAHAT Hakkında Temel BilgilerAstral seyahat, basitçe söylemek gerekirse, fizik bedeninizi geride bırakmak, gitmek istediğiniz herhangi bir yere gitmek ve tekrar bedene geri dönmek anlamına gelir. Daha doğru bir isim genellikle kısaltma olarak BDD şeklinde bilinen “Beden Dışı Deneyim”dir.

1960’lı yıllarda emekli bir jeolog olan ve astral seyahat hakkında raporlar toplayarak analiz yapan Dr. Robert Crookall uzun araştırmalardan sonra değerlendirdiği her vaka için geçerli altı özellik olduğunu buldu.

1- Astral seyahat yapanlar bedenlerinin dışına başlarının üzerinden çıktıklarını hissediyorlar.

2- Tam astral ve fizik bedenlerinin ayrıldığı anda çok kısa bir süre bilinçlerini kaybediyorlar.

3- Astral bedenleri ileri gitmeden önce bir süreliğine fizik bedenlerinin üzerinde süzülüyorlar.

4- Astral bedenleri geri dönmeden önce yine fizik bedenlerinin üzerinde süzülüyorlar.

5- Astral bedenleri geri dönerken geçici bir süreliğine yine bilinç kaybı yaşıyorlar.

6- Astral bedenleri çok çabuk geri dönerse, fizik bedenleri hırpalanıyor ve sarsılıyor.

ASTRAL BEDEN:

Astral seyahat iki bedene sahip olduğumuz gerçeğine dayanır: Bu iki beden, büyüyen, olgunlaşan, en sonunda da ölen fizik beden ve fizik bedenin bir “duble”si olan astral bedendir.  Astral beden fizik bedenin kopyasıdır, ama fizik bedenden daha incedir ve yoğunluğu azdır. Çoğunlukla astral ya da eterik duble olarak da söz edilir. Hereward Carrington astral bedenin fizik bedenin yaklaşık milyonda bir yoğunluğunda olduğunu düşünmüştür. Kapsamlı araştırmalar yapmış ve astral bedenin ağırlığının yaklaşık 42,5 gram olduğu sonucuna varmıştır.

Astral seyahat yaptığımızda, bunu astral bedenimizin içinde yaparız. Arada sırada bunun farkında oluruz. Kendimizi astral bedenimizde görebiliriz; katı gibidir ve tıpkı fizik bedenimize benzer, ama hiçbir ağrı, acı ya da hastalık yoktur. Bu yüzden astral seyahat kronik ağrı yaşayan insanlar için büyük bir rahatlama ve kurtuluş kaynağı olmuştur.

Astral seyahat yaparken astral bedeniniz gözlerin arasındaki bölgedeki auradan fizik bedenin dışına çıkar. Bedenin bu bölümü glabella olarak bilinir. Astral beden genellikle enseden geri döner. Ancak, bazı insanlar astral bedenin doğrudan fizik bedenden kalktığını ve aynı şekilde geri döndüğünü söylemiştir.

Yaşamımız sona erdiğinde astral beden halinde fizik bedenimizi terk ederiz. Astral beden kimi zaman, hayatı sona erdikten sonra o kişiden yükselen küçük bir enerji bulutu olarak görülebilir. Astral beden fizik bedene bir gümüş kordonla bağlıdır.GÜMÜŞ KORDON:

Gümüş kordon fizik bedenle astral bedeni birbirine bağlayan bir ışık hattıdır. Genellikle fizik bedenin alnını astral bedenin göbeğine bağlar. Renk olarak çoğunlukla parlak beyazımsıdır ve kordon, hat, zincir, ip, sicim, boru, şerit, bağ ve manyetik ip olarak tanımlanmıştır.

Gümüş kordon doğasında elastiktir ve neredeyse sınırsız bir şekilde esneyebilir. Dolayısıyla, kişi fizik bedeninden ne kadar uzağa giderse, gümüş kordon da o kadar incelir. Bazı kişiler bu kordonu, enerji ve yaşamla birlikte nabız atma şeklinde tanımlamıştır.

ASTRAL DÜNYA:

Astral dünya bizimkine paralel bir evren gibidir. Pek çok kişi belirgin hiçbir fark algılamadan her iki dünyada da astral seyahatle, istedikleri yere gidebilir ve diledikleri şeyi yapabilirler.

ASTRAL SEYAHATIN FAYDALARI:

Astral seyahat yapabilmenin büyük faydaları vardır. Astral seyahat ile dünyayı farklı gözlerle görebilirsiniz.  Astral bedenden bakıldığında her şey daha açık, daha aydınlık ve daha keskin bir hale gelir. En önemlisi, bilincinizin fizik bedenden ayrılabileceğini anladığınızda, fizik bedeninize ne olursa olsun ruhunuzun yaşamayı sürdürebileceğinin de farkına varmanızdır. Bu da ölümün son olmadığı, gerçekte sadece daha büyük bir serüvenin başlangıcını işaret ettiği anlamına gelir.

ASTRAL SEYAHATLA İLGİLİ GENEL KORKULAR:

Astral seyahat yapanların başarısızlığının en yaygın nedeni  büyük ölçüde korkudur. En yaygın korku kişinin astral seyahatten sonra fizik bedene geri dönemeyeceği korkusudur. Böyle bir şeyin yaşandığı bir durum hiç kaydedilmemiştir. Aslında çoğu kez bu durumun tam tersi doğru gibi görünmektedir. Sık sık, astral seyahat yaparken, geri dönmeye hazır olmasanız bile birdenbire bedeninize geri çekilirsiniz.

Bir diğer yaygın korku kişinin astral seyahat sırasında öleceği korkusudur. Astral seyahat sırasında fizik bedene uzun, görünüşte elastik bir bağla bağlıyızdır. Az önce bahsettiğimiz bu bağ gümüş kordondur. Bu bağ diğer insanlar tarafından görülmez, aynı zamanda kötü niyetle kesilemez.

Bazı kişiler astral seyahat yaparken fizik bedenlerinin başka bir varlık tarafından ele geçirebileceğinden kaygı duyarlar. Bu konu korku filmleri için güzel bir konudur, ama bunun da şimdiye kadar olduğuna dair hiçbir kayıtlı vaka bulunmamaktadır. Bedene yönelik en ufak olası bir tehlikede astral beden hemen geri döner.

Bazı insanlar ise astral seyahat sırasında kalplerinin duracağından ya da soluk almayı unutacaklarından kaygılanırlar. Bu olmaz. Bedenin tüm otomatik işlevleri normal bir şekilde çalışmayı sürdürür. Kişi bir beden dışı deneyim yaşarken vücut sıcaklığının çok hafif azaldığı düşünülmektedir, ama başka hiçbir değişim olmaz.

Son bir korku da kişinin astral seyahat yaparken istenmeyen şeyler yaşayacağı ya da istenmeyen varlıklarla karşılaşacağı korkusudur. Bunun olması mümkündür, ama böyle bir şey meydana gelirse, kişinin tüm yapması gereken fizik bedenine geri dönmeyi istemek olacaktır. Bunu istediğinde  o anda geri dönecektir. Sonuç olarak astral dünya fizik dünyadan çok daha güvenlidir, çünkü hoşa gitmeyen durumlardan anında uzaklaşabiliriz.

Gördüğünüz gibi, astral seyahatle ilgili yaygın korkuların tümü temelsizdir. Temelsiz olmakla birlikte, bu korkulardan herhangi birini taşıyorsanız, bu korku sizin onun üstesinden gelene kadar  astral seyahat yapmanızı engelleyecektir.KORKU DIŞINDA ASTRAL SEYAHAT YAPMANIZI ENGELLEYEBİLECEK DİĞER FAKTÖRLER:

Astral seyahat yapmanızı engelleyebilecek başka faktörler de vardır. Bunların ilki çok fazla yemek yemektir. Astral seyahat yapmaya niyetlendiğiniz  günlerde hafif gıdalar alın.

Astral seyahat söz konusu olduğunda hafif egzersizlerin son derece yararlı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, beden dışı deneyimlerden önce genellikle hafif bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Astral seyahat yapmaya niyetlendiğiniz günlerde alkol kullanmamalısınız. Astral seyahat sırasında  bütün kontrolün elinizde olmasını istersiniz; çok az miktarda bile olsa alkol tepkilerinizi etkileyebilir.

Sigara ve kahve bile astral seyahat yapma yeteneğinizi etkileyebilir. Bu yüzden bedeninizin dışına çıkmadan en az üç saat öncesinden itibaren bunları almamalısınız.

Kalp sorunlarınız varsa ya da aşırı derecede hastaysanız astral seyahat yapmaya çalışmamalısınız.ASTRAL SEYAHAT İÇİN YAPMANIZ GEREKEN ŞEYLER:

Astral seyahat yapmayı istemelisiniz. Bu istek güçlü olmak zorunda, çünkü hakkında düşündüğümüz şeye kendimizi çekeriz.

Ayrıca olumlu bir beklenti halini korumamız gerekir. Gevşemeli, korkulardan kurtulmalı ve bu deneyimi dört gözle beklemeliyiz. Tümüyle gevşeme yeteneği beden dışına çıkma konusunda bize en büyük yardımcıdır. Bunu yapabilmek için kısa süreli bir meditasyon veya olumlama çalışması yapabilirsiniz.

Normal bir oda sıcaklığında olmanız da gerekir. Aşırı sıcak ortamlardan kaçınmalısınız. Oda sıcaklığının 25 °C civarında olması uygundur.

Aynı zamanda sizi sıkan giysilerden de kurtulmalısınız.

Geçici bir süreyle size sıkıntı veren herhangi bir kaygı ya da sorunu unutmanız gerekir. Gevşeme ve meditasyonun bunu sizin için otomatik olarak yaptığını fark edeceksiniz.

Ayrıca, nereye gitmek istediğinizi de bilmelisiniz. Fizik dünyada nadiren hiçbir hedefimiz olmadan caddelerde başıboş gezeriz. Astral seyahat için de aynı durum söz konusudur. Aslında çok daha kolaydır, çünkü bir kez fizik bedenimizden kurtulduktan sonra, sadece nereye gitmek istediğimize karar verir ve anında orada oluruz.

Bilgileri Derleyen ve Videoyu Seslendiren: Didem Çiloğlu

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz