Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kişilik testleri 

AĞAÇ KİŞİLİK TESTİ Karakterinde En Baskın Özellik Nedir?
Karakter özelliklerimiz birbiriyle iç içe geçmiş pek çok öğeden oluşur. Bu özellikler bazen genetik yatkınlıkla bazen ise zamanla geliştirdiğimiz tutumlarla şekilleniyor. Pek çok özelliğimiz olsa da baskın olan ve diğerlerinden daha ön planda olan net kişilik özelliklerimiz vardır. Bu özellikler diğerlerinden daha ön planda olduğu için hayatımızın gidişatında da büyük rol oynarlar. Ağaçlarla insanlar arasında eski zamanlara dayanan yakın ve kutsal bir ilişki vardır. Bazı ağaçlar bizi diğerlerinden daha fazla kendilerine çeker ve onlara bakmaktan büyük zevk duyarız. Şimdi sizlere altı adet birbirinden güzel ve değişik ağaç göstereceğiz. İlk bakışta size en güzel gelen ağacı seçin ve en baskın karakter özelliklerinizle uyumlu olup olmadığına karar verin. Hazırsanız başlayalım:

BİRİNCİ AĞAÇ: GÜVENİLİR VE SAKİN

Eğer ilk olarak birinci ağacı gördüysen ve onu güzel bulduysan dediğini yapan bir insan olduğunu söyleyebiliriz. Sözler bir kez ağızdan çıktı mı mutlaka yapılmalı diyen ve sorumluluklarını yerine getirmeyi seven bir insansın. Aynı şeyi karşından da bekliyorsun. İnce ruhluluk ve yaratıcılık bundan başka iki temel özelliğin. Hayatın küçük ama güzel detaylarını yakalıyor ve onları hayatı güzelleştirmek için kullanıyorsun. Bu zaman zaman bir resim veya bir şiire dönüşebilir. Kavga ve tartışma ortamları enerjini düşürüp sizi çok rahatsız ediyor. Bunun yerine sakinlik ve huzur seni çok daha verimli ve başarılı yapıyor. Uzlaşmazlığın olduğu ortamlardan ve çok rekabet gerektiren işlerden uzak durman daha mutlu bir hayat sürmene yardımcı olacaktır.

 
İKİNCİ AĞAÇ: DÜŞÜNCELİ VE UYUMLU

İkinci ağaç düşünceli ve anlayışlı doğanı anlatıyor. Çevrendeki insanları tanımaya ve onların gerçek karakterlerini çözmeye çalışıyorsun. Onları sessizce gözlemleyerek ve gerektiğinde yanlarında olarak gerçek bir dost özellikleri gösteriyorsun. Tüm bunları içtenlikle yaptığın halde zaman zaman kendini yalnız ve insanlar tarafından tam anlaşılmıyor gibi hissedebilirsin. Senin gösterdiğin anlayışı karşı taraftan görememek hayal kırıklığı yaratabilir. Diğer özelliğin ise uyumluluk. Bu özellik yeni bir iş öğrenirken veya yabancı bir ortama ayak uydurmaya çalışırken çok işine yarayabilir. Kolay adapte olabilmek aslında bir güçtür ama herkese uyum sağlamak bazen içindeki gerçek isteklere uymamana neden olabilir. Bu da kendi gerçek isteklerini göz ardı etmen anlamına gelebilir. Bu yüzden zaman zaman kim ne derse desin kendi isteklerini de hayata geçirmeyi unutma.

 
ÜÇÜNCÜ AĞAÇ: CÖMERT VE ZEKİ

Üçüncü ağacı seçtiysen en önemli özelliğin cömertlik ve vericiliktir. Sevdiklerine karşı yardımsever ve tüm doğal hayata karşı duyarlısın. Zor durumda olanlara ve haksızlığa uğrayanlara yardım etmeyi seviyorsun. Bu yardımı yaparken zekân da sana yardımcı oluyor. Olayları kıvrak zekân sayesinde hemen çözüyor ve çoğu insanın fark edemediği ayrıntıları görüyorsun. Bu senin doğuştan gelen bir dedektiflik özelliğin. Bu özellik aynı zamanda gelecekte olabilecek olayları da önceden sezmene yardımcı oluyor. Bunu fark eden bazı insanlar sana akıl danışmayı seviyorlar çünkü tahminlerin ve yorumların çoğu zaman doğru çıkıyor. Zekanı tatmin edecek uğraşlar edinmekten ve zeki insanlarla arkadaşlık etmekten zevk alıyorsun. Sıkıntını yenmek için yeni beceriler edinmeli ve sürekli kendini geliştirecek adımlar atmalısın. Aksi takdirde içinde biriken enerji seni mutsuz ve huzursuz edecektir.

 

DÖRDÜNCÜ AĞAÇ: KENDİNE HAS VE HASSAS

Dördüncü ağaç kalabalıkların içinde parlamanı sağlayan kendine has ve yüksek enerjini sembolize ediyor. Hayata farklı bakışın ve kendine güvenli duruşun hemen fark edilmeni ve ilgi çekmeni sağlıyor. Bu durum aslında özellikle iş hayatında sana artı bir özellik katıyor. Yalnız tek dikkat etmen gereken yön çevrendeki bazı kıskanç kişiler. Bu kişiler senin etkili enerji alanına sahip olamadıkları için seni çekemeyebilirler. Bu yüzden çevrende gerçekten güveneceğin bir arkadaş çemberiyle korunman iyi olur. En azından içindeki duyguları ve amaçlarını gerçekten güveneceğin birkaç kişiye anlatarak kendine saklaman gereksiz nazar çekmeni engelleyecektir. Kendine güvenli duruşunun yanında aslında iç dünyanda hassas bir kalp taşıyorsun. Bu yönün herkes tarafından görülmese de duygusal bir tarafın ve sevgiye büyük önem veren yumuşak bir kalbin var. Hassas yönün seni kırılgan yapsa da elini attığın işlerde bereket ve şans senin yanında olacaktır. Sevgiyi güvenle yaşayabileceğin dostlar edinirsen ve azimle yoluna devam edersen hiçbir engel seni yolundan döndürmeyecektir. İçindeki ışığa ve hassas ruhuna güven.

 
BEŞİNCİ AĞAÇ: KARARLI VE DAYANIKLI

Hayatta her şeyi çabuk ve kolay elde edemesen de beşinci ağacı seçmiş olman sendeki kararlılığı ve azimli duruşu simgeliyor.  Bu özelliğin aslında başarının iki temel özelliği. Pek çok insan çabuk yorulduğu ve motivasyonu kırıldığı için başarılı olamıyor. Oysa sen içindeki yılmayan azimle tüm güçlükleri zamanla başarıyorsun. Bazen yorgun düştüğünü ve neden bazı şeylerin sana kolaylıkla gelmediğini düşünüyor olabilirsin. Yine de şikâyet etmek doğru olmaz. Senin ruhun için mücadeleler ve kararlılık en önemli dersler. İkinci özelliğin olan dayanıklılık da bunu destekliyor. İçinde tükenmeyen bir güç var ve bu güç seni hedeflerine götüren bir aracı. Zor durumda hissettiğinde içindeki bu gücü hatırla ve yılmadan yoluna devam et. Çevrendeki insanlara hayatla ilgili çıkardığın bu dersleri anlatman ve göstermen de yolunun bir parçası olabilir. Tek yapman gereken olumsuz konuşmalardan ve motivasyonunu kaybetmekten kaçınmak.

 
ALTINCI AĞAÇ: HAYAL GÜCÜ YÜKSEK VE SEZGİLİ

Herkesin yaptığını yapmayan ve kendi yolunda gitmeyi sevenlerin seçtiği ağaç altıncı ağaçtır. Bu ağacın sembolize ettiği en temel özellik ise hayal gücüdür. Hayal gücü zihnin en harika özelliklerinden biridir. En yetenekli sanatçılar ve mucitler hep bu özellikleri sayesinde başarılı olmuşlardır. Ruhundaki bu özellik seni herkesten farklı kılıyor. Farklılık zaman zaman seni yorsa da bu özelliğini iyi kullanırsan kısa zamanda başarıya ulaşabilirsin. Tek yapman gereken hayal gücünü kullanabileceğin mesleklerde eğitim almak ve kendini bu yönde geliştirmek. Herkesin gitmediği yolları keşfederken bir öncü olacağını ve diğer insanlara yolu açacağını biliyorsun. Yenilikler çoğu kişiyi korkutur ama sen içindeki sesi dinlersen endişe duymadan ilerleyebilirsin. İçindeki ses sana hep doğruları söylüyor. Bunun nedeni ikinci özelliğin yani sezgilerinin yüksek olması. Aslında mantığın bazen bu sesi duymanı engelliyor olabilir. Bu yüzden düzenli bir şekilde meditasyon yaparak içindeki sesi duyman için gerekli zihin sakinliğini yakalamalısın. Meditasyon aynı zamanda hayal gücünü de en iyi şekilde kullanmanı ve niyetlerini hemen hayata geçirmeni sağlayacaktır.

 

Ağaç testimizin sonuna geldik. Anlattığımız özellikler kişiliğinle uyumlu çıktı mı? Yorumlar bölümünde düşüncelerini lütfen bizimle paylaşmayı unutma.

 
Kaynakça: https://themindsjournal.com/this-tree-test-reveals-your-dominant-personality-traits/

İlginizi Çekecek İçerikler

Yorum Yaz